#czytajnazdrowie – bezpłatny dostęp do 60 tysięcy e-booków dla mieszkańców Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi udostępni bezpłatnie mieszkańcom miasta 60 tysięcy e-booków. Realizowana za pośrednictwem serwisu Legimi usługa jest dostępna dla zarejestrowanych już, a także nowych czytelników w ramach akcji „Zostań w domu, czytaj książki”.

„Biblioteka Miejska w Łodzi zakupiła dla mieszkańców Łodzi dostęp do usługi Legimi, czyli 60 tysięcy książek bez wychodzenia z domu. To nowości, klasyka, kryminał, romans, wszystko, co pozwoli łagodnie przetrwać trudny czas izolacji” – poinformowała pracowniczka biblioteki Dorota Sztyler.

#czytajnazdrowie

Teraz nieodpłatny dostęp do wszystkich e-booków znajdujących się na platformie Legimi możliwy jest także dla tych łodzian, którzy do tej pory nie byli zapisani do biblioteki. Placówka uruchomiła system weryfikacji nowych użytkowników dzięki rejestracji przez profil zaufany.

Co zrobić, aby skorzystać z oferty biblioteki?

„Należy zarejestrować się w serwisie epuap, założyć profil zaufany, a następnie wypełnić i wysłać formularz zapisu do biblioteki” – wyjaśniła Sztyler. Następnie na podany przez czytelnika w formularzu adres mailowy zostanie przesłana wiadomość od BMwŁ o weryfikacji oraz informacja, jak uzyskać kod do serwisu Legimi. Z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do literatury w tej formie mogą skorzystać jedynie mieszkańcy Łodzi.

Źródło: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,czytajnazdrowie-11-biblioteka-miejska-w-lodzi,4938.html