Czy CSR się opłaca? Dźwigacze Kultury 2019

fot. Pixabay.com

Co, jeśli wizerunek filantropa to papierowa fasada, za którą swoje biurka ustawili specjaliści od marketingu? Podczas listopadowego spotkania w Centrum Kongresowym ICE Kraków uczestnicy przyjrzą się praktykom społecznej odpowiedzialności, które z pełnym zaangażowaniem zmieniają ten świat.

W towarzystwie branżowych ekspertów organizatorzy pokażą, że CSR to cel sam w sobie, długofalowa strategia wypracowywana przez marki pokładające wiarę w to, że razem możemy więcej.

Pol’n’Rock Festival, Fundacja Polska bez Barier i UBS – oni wiedzą, jak mądrze zadbać o wspólne podwórko. Potencjalna rentowność ich praktyk CSR nie jest dla nich pierwszą ani najważniejszą przesłanką, by podejmować działania tu i teraz. Nie są przy tym biznesowym Robin Hoodem, który zabiera bogatym i rozdaje biednym, nie zdobywają też względów i taniego poklasku, obdarowując innych w imperatywie misji rodem z historii o Janosiku.

Rozmowę z zaproszonymi ekspertami i przedstawicielami firm wdrażającymi CSR poprowadzi pisarz Łukasz Orbitowski. A wśród gości Radosław Mysłek – przedstawiciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Robert Więckowski – współtwórca i wiceprezes Fundacji Kultury Bez Barier, Ewa Szymkowska-Nowak – menedżer ds. CSR w UBS w Polsce, Zofia Bugajna-Kasdepke – ekspertka w obszarze nowoczesnej komunikacji marketingowej, Dominika Wierzbowska – sekretarz Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw oraz Elżbieta Kois-Żurek – dyr. wydziału polityki społecznej i zdrowia UMK.

Tegoroczna odsłona konferencji Dźwigacze Kultury odbędzie się w środę, 13 listopada o godz. 14.00 w ICE Kraków przy ul. Konopnickiej 17.

Po raz pierwszy będzie również możliwość udziału w konferencji za pośrednictwem transmisji online na Facebooku Dźwigaczy Kultury i na kanale Krakowskiego Biura Festiwalowego na Youtube. Każdy uczestnik – ten będący w sali ICE Kraków, jak i ten obecny wirtualnie – będzie mógł zadać pytanie w trakcie debaty.