Czas na łowy – rusza Spothunter II

7 października 2013 r. rozpoczęło się największe polowanie w Poznaniu – INEA SpotHunter. Na rowerach, komunikacją miejską lub pieszo, w grupie albo w pojedynkę – ruszą w miasto ludzie wyposażeni w smartfony, w poszukiwaniu wirtualnych nagród ukrytych w labiryncie poznańskich ulic. Do wygrania między innymi iPhone 5, Samsung Galaxy S4 i bilety meczowe do loży skybox na INEA Stadionie.

W I edycji INEA Spothuntera udział wzięło 1200 uczestników. W obecnej edycji, uczestnicy, którzy włączą się do gry, wesprą akcję I Love Ziemek. Jak?  Za każdego użytkownika gry Spothunter, który pobierze aplikację, firma INEA przekazuje 1 zł na rzecz podopiecznego Fundacji Potrafię pomóc – Ziemka Dawidziaka. Więcej o Ziemku i akcji I Love Ziemek: http://www.ziomek-poziomek.com.pl/

SpotHunter to pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie gra mobilna typu real-time, która łączy walkę o nagrody w świecie wirtualnym z aktywnością uczestnika w przestrzeni miejskiej. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne. Nie trzeba być Abonentem INEA. Każdy może dołączyć do zabawy w dowolnym momencie przez cały okres trwania akcji, czyli od 7 do 20 października br. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie smartfona lub tabletu, wyposażonych w system operacyjny iOS lub Android i dostęp do internetu. Do zabawy można wykorzystać również sieć hotspotów INEA umiejscowionych w Poznaniu i pojazdach komunikacji miejskiej MPK. Korzystanie  z hotspotów INEA jest bezpłatne przez 15 minut każdego dnia, natomiast klienci INEA mogą korzystać z nich bez ograniczeń.

Organizatorem gry jest INEA. Twórcą aplikacji jest GeoRun, który dostarcza technologie do przeprowadzania nowoczesnych kampanii marketingowych przy użyciu smartfonów oraz technologii GPS (geolokalizacji).

Jak grać?
Użytkownik, aby stać się graczem powinien ściągnąć darmową aplikację INEA SpotHunter z internetowych sklepów AppStore lub Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.georun.spothunter
https://itunes.apple.com/pl/app/inea-spothunter-gra-miejska/id694721186

Gracze widzą na ekranie urządzenia mobilnego mapkę z miejscami ukrycia nagród oraz bieżącą lokalizację innych uczestników gry. Ich zadaniem jest pobranie nagród ze wskazanych miejsc i dotarcie z nimi do strefy zrzutu zaznaczonej na mapie lub, jak w przypadku nagród głównych – utrzymanie ich do końca aktywności nagrody w grze. Jest to nie lada wyczyn ponieważ każdy z graczy, który znajdzie się w odległości mniejszej niż 50 metrów od posiadanej przez użytkownika nagrody może dokonać jej zdalnego przejęcia. Nagród nie można wynieść poza obszar zaznaczony na mapie gry. Gracz, który zakończy rozgrywkę, znajdując się w posiadaniu wirtualnej nagrody głównej, staje się jego realnym właścicielem. W I edycji Spothuntera gracze przebyli ok. 10.500 km, przejmując nagrody ponad 1800 razy. Główna nagroda w ciągu kilku godzin przebyła ok. 160 km i została przejęta aż 212 razy!