Credit Agricole opublikował raport ESG za 2024 rok

Ilustr. Credit Agricole

Bank Credit Agricole opublikował „Raport odpowiedzialnego biznesu” za 2024 rok, prezentując konkretne działania na rzecz ludzi, środowiska oraz budowania trwałych relacji z klientami i partnerami. Dokument, opracowany zgodnie z międzynarodowym standardem GRI, stanowi przegląd kluczowych inicjatyw oraz wartości, jakimi kieruje się bank w działalności.

Raport dotyczy działalności banku w 2024 r. Otwiera go wywiad z prezesami: Bernardem Muselet, Senior Country Officerem i I wiceprezesem zarządu oraz z Piotrem Kwiatkowskim, prezesem zarządu. Obydwaj podsumowują ubiegły rok i zapowiadają działania ESG banku w 2025 roku.

ESG w siedmiu wymiarach

Kwestie opisane w raporcie bank usystematyzował zgodnie z siedmioma obszarami społecznej odpowiedzialności biznesu ISO 26000. Te obszary to:

  • ład organizacyjny,
  • prawa człowieka,
  • praktyki z zakresu pracy,
  • środowisko,
  • uczciwe praktyki operacyjne,
  • zagadnienia konsumenckie,
  • zaangażowanie społeczne,
  • rozwój społeczności lokalnej.

Nazwami tych obszarów zatytułowane są kolejne działy raportu.

Standard GRI Standards i ankieta

Bank przygotował raport zgodnie z międzynarodowym standardem GRI Standards. Dodatkowo w 2024 r. bank przeprowadził ankietę ESG wśród interesariuszy banku. Jej wyniki bank uwzględnił w raporcie za 2024 r.

Zawiera on też analizę ryzyk i szans klimatycznych zgodnie z zaleceniami TCFD (Task Force on Climate-Related Financial Disclosures) oraz analizę ryzyk związanych z naturą w oparciu o zalecenia TNFD (Task Force on Nature-Related Financial Disclosures).

Ponadto po raz pierwszy bank uwzględnił w raporcie rozszerzony zakres ujawnień Taksonomii UE, które obejmowały wszystkie cele środowiskowe.

Raport ESG dziełem teamu

– Rokrocznie wiele osób angażuje się w tworzenie raportu. W tym roku było to ponad 80 pracowników. To pokazuje, że zrównoważony rozwój przenika wszystkie obszary działalności naszego banku i jest jednym z filarów jego działalności – mówi Ewa Deperas-Jarczewska, dyrektorka Zespołu Corporate Sustainability, który koordynował przygotowywanie raportu.

Raport jest dostępny w dwóch wersjach językowych w formie praktycznego, interaktywnego PDF. Raport przygotowany jest zgodnie z zasadami prostego języka. Cały raport jest dostępny do pobrania ze strony www banku.

Bank skorzystał z prawa do zwolnienia z obowiązku raportowania zgodnie z dyrektywą CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). Informacje o banku Credit Agricole związane z dyrektywą CSRD dostępne są w sprawozdaniu Grupy Crédit Agricole.

Źródło: Credit Agicole

To też może Cię zainteresować:

Kobiety mistrzyniami sprytnego oszczędzania – wyniki badania Credit Agricol