Credit Agricole oferuje kredyt z dotacją w programie „Czyste Powietrze”. Kto może go otrzymać i na co?

Credit Agricole oferuje kredyty na wymianę ogrzewania i termomodernizację domów jednorodzinnych i mieszkań, z dotacją w programie „Czyste Powietrze”. Klienci mogą liczyć nawet na 120 tys. zł kredytu i dofinansowanie w wysokości 37 tys. zł.  

Ścieżka kredytu z dotacją, którą Credit Agricole wprowadził w ramach programu „Czyste Powietrze”, pomoże klientom pokryć koszty wymiany starych źródeł ciepła na bardziej efektywne oraz termomodernizacji budynków. Inwestycja może obejmować między innymi pompę ciepła czy panele fotowoltaiczne. Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Jak załatwić kredyt w ramach programu Czyste Powietrze

W Credit Agricole klienci mogą skorzystać z dwóch rodzajów kredytów w ramach programu: kredytu gotówkowego Czyste Powietrze, który jest dostępny w placówkach Credit Agricole oraz kredytu ratalnego Czyste Powietrze, który oferują wybrani partnerzy biznesowi banku. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 100 tys. zł, spłatę można rozłożyć nawet na 108 rat, a RRSO wynosi 7,39 proc. W przypadku kredytu ratalnego klient może ubiegać się o kwotę 120 tys. zł i rozłożyć go na maksymalnie 120 rat. RRSO kredytu ratalnego wynosi 6,92 proc. W ramach programu „Czyste Powietrze” klienci mogą liczyć na dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, sięgającą aż 37 tys. zł (w przypadku podwyższonego poziomu dofinansowania).

– W Credit Agricole ekologiczne zaangażowanie jest częścią naszego biznesowego DNA i mamy je wpisane do strategii. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że warto przyłączyć się do programu „Czyste Powietrze” i walczyć z problemem smogu – mówi Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu banku Credit Agricole.

Gdzie można załatwić kredyt w ramach programu Czyste Powietrze

Klienci zainteresowani kredytem z dotacją mają dostęp do placówek bankowych oraz partnerów banku oferujących kredyty ratalne w całym kraju, w których odpowiednio przeszkolone osoby pomogą w złożeniu wniosku o kredyt z dotacją na częściową spłatę kapitału zaciągniętego kredytu. To oznacza, że wnioskodawca załatwi wszystko w jednym „okienku”, ponieważ reprezentant banku – po wyrażeniu zgody przez wnioskodawcę – prześle za niego wniosek o dotację do właściwego terytorialnie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska  i gospodarki wodnej. Dzięki temu klienci mają ułatwiony dostęp do kredytów z dotacją, a złożenie wniosku nie powinno sprawić im trudności.

– Mam nadzieję, że wraz z poszerzającą się listą partnerów „Czystego Powietrza” będzie przybywało świadomych Polaków zdecydowanych na ekologiczne rozwiązania, których efekty odczują przyszłe pokolenia – mówi Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czym jest program Czyste Powietrze

Program „Czyste Powietrze” to projekt, który służy poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych w Polsce. Program jest wdrażany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, we współpracy z szesnastoma wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Kliknij tu: Program Czyste Powietrze. Szczegóły

KONTAKT DO AUTORA: t.dereszynski@raportcsr.pl