Charytatywny bal u dziennikarzy

W ostatki, 13 lutego, w warszawskiej restauracji Villa Foksal odbył się charytatywny bal dziennikarzy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP). Zamierzeniem organizatorów było nawiązanie do popularnych w dwudziestoleciu międzywojennym balów, na których bawiła się śmietanka towarzyska II RP.

Na balu pojawiło się mnóstwo znakomitych gości, miedzy innymi Magdalena Ogórek, Marcin Wolski, Beata Fido, Rafał Ziemkiewicz, czy Adrian Klarenbach. Bal poprowadzili dziennikarka Anna Popek oraz prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – Krzysztof Skowroński.

– Udało się nam stworzyć wspaniałą atmosferę spontanicznej zabawy bez polityki i podziałów. Na parkiecie spotkało się kilka pokoleń dziennikarzy, co pozwoliło na zawarcie nowych przyjaźni, czy odświeżenie starych znajomości. Nie bez znaczenia w tej kwestii był też niesamowity walc kotylionowy. Reszty dopełniała scenografia nawiązująca do dwudziestolecia międzywojennego, i znakomita muzyka zespołu Artura Grudzińskiego. To była pierwsza historyczna edycja tego balu i gdyby nie post, kolejną zorganizowalibyśmy za dwa tygodnie – mówi Anna Popek, pomysłodawczyni wydarzenia.

Podczas balu zorganizowano loterię fantową. Uczestnicy kwestowali na rzecz Fundacji Solidarności Dziennikarskiej, która działa przy SDP od czterech lat. Jednym z podstawowych celów Fundacji jest zbiórka środków na budowę Domu Seniora dla dziennikarzy emerytów. Dodatkowo fundacja ma za zadanie wspierać dziennikarzy w ich pracy zawodowej oraz współfinansować różnorodne projekty związane z dziennikarstwem.

Muzykę podczas Balu zapewnił znakomity zespół Artura Grudzińskiego. W programie był również koncert brazylijskiego piosenkarza Amilcara Batisty Cruza oraz premiera artystycznego kalendarza ściennego „Abstractivus”, którego autorami są Luiza Kwiatkowska i Juliusz Erazm Bolek.