CEMS Chance: studenci dla uczniów

CEMS Chance jest projektem charytatywnym tworzonym przez członków CEMS Clubu Warszawa – organizacji zrzeszającej studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W dniach 20-24 maja będzie mieć miejsce już XVI edycja projektu.

Na czym polega CEMS Chance i do kogo jest skierowany?

W projekcie bierze udział młodzież uczęszczająca do trzeciej klasy gimnazjum lub pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Każda edycja liczy 40 uczestników,a aplikować do niej można za pośrednictwem formularza internetowego.

Głównym celem projektu jest pokazanie młodym ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej bądź materialnej, wielkości ich własnego potencjału. Pomoże im to w wyborze możliwości rozwoju, jakie czekają na nich w dorosłym życiu. W ramach projektu dla uczestników przewidziane są warsztaty organizowane przez partnerów przedsięwzięcia. Panele motywacyjne, wycieczki do największych atrakcji turystycznych stolicy i wyjścia integracyjne.

CEMS Chance ma również za zadanie pomóc jego uczestnikom w zaplanowaniu ścieżki edukacyjnej zgodnie z ich predyspozycjami i zdolnościami. Organizatorzy pragną, aby uczestnicy nabrali poczucia pewności siebie oraz motywacji do zainwestowania swojego czasu i wysiłku w samorozwój. Jako organizatorzy projektu przykładamy ogromną wagę do części merytorycznej wydarzenia. To, aby uczestnicy wynieśli z niego jak najwięcej jest dla nas priorytetem. Staramy się także, aby w każdej edycji pojawiła się znana osoba, z którą uczestnicy mogliby porozmawiać i dlatego w ostatnich edycjach gośćmi projektu były takie osobowości, jak Dorota Wellman, Beata Pawlikowska czy Piotr Ciszewski. Naszym marzeniem jest, aby uczestnicy projektu zobaczyli, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy jedynie uwierzyć w siebie i DAĆ SOBIE SZANSĘ. – mówią organizatorzy projektu.

Więcej: http://cemschance.pl/