Budimex przeznaczył na pomoc w walce z COVID kolejne pół miliona złotych

Wsparcie finansowe otrzymało osiem szpitali, dwa domy pomocy społecznej oraz dwa hospicja, w okolicach których spółki z Grupy Budimex prowadzą swoją działalność. Tym razem z pomocy firmy skorzystają placówki w: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wołominie, Białymstoku, Sannikach, Stalowej Woli, Gliwicach, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim oraz Nowinach k. Chełma.

Budimex wsparł finansowo i rzeczowo do tej pory ponad 30 szpitali w całej Polsce w walce z COVID-19. Dodatkowo udzieliliśmy pomocy domom pomocy społecznej, gminom oraz hospicjom. Łączna kwota, jaką Grupa Budimex przeznacza na walkę z pandemią to ponad 3 mln zł.

Budimex aktywnie wspiera też działania Fundacji „Jesteśmy razem. POMAGAMY”. Wszystko zaczęło się od akcji o tej samej nazwie, zainicjowanej przez polskich przedsiębiorców na początku wybuchu pandemii. Wtedy firmy połączyły siły, by zebrać jak najwięcej środków na pomoc szpitalom. Ze spontanicznej inicjatywy narodziła się prężnie działająca fundacja, która do tej pory zebrała blisko 50 mln zł.  Pomoc przed czerwcem trafiła już do szpitali i DPS-ów w: Krakowie, Warszawie, Wałbrzychu, Raciborzu, Łodzi, Puławach, Żyrardowie, Sochaczewie, Suwałkach, Łańcucie, Poznaniu, Sanniku i we Wrocławiu.

Budimex pomógł również w zakresie prac budowlanych w dostosowaniu dwóch szpitali na przyjęcie pacjentów chorych na koronawirusa. Przekazuje także pomoc rzeczową w postaci masek, odzieży ochronnej i płynów aseptycznych.