BNP Paribas zachęca do gry w tenisa

fot. materiały prasowe

Bank BNP Paribas i Ula Radwańska zachęcają dzieci do gry w tenisa. Dzięki akcji Dzieciaki do Rakiet 3 i 4 lipca na Placu Przyjaciół Sopotu każde dziecko będzie mogło zagrać z Ulą Radwańską podczas wakacyjnych spotkań z tenisem.

Jesienią każda pomorska szkoła podstawowa będzie mogła wygrać sprzęt do gry w tenisa oraz szkolenia dla nauczycieli. W ubiegłych latach organizator akcji, Bank BNP Paribas, wprowadził w ten sposób tenis na lekcje WF w 150 szkołach w całej Polsce.

Dzieciaki do Rakiet to inicjatywa, której celem jest popularyzacja tenisa wśród dzieci, a także ich rodziców i nauczycieli. W ciągu trzech dotychczasowych edycji kilka tysięcy dzieciaków miało szansę złapać tenisowego bakcyla, zaś w 150 szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawiły się zajęcia z gry w tenisa.

Rozpoczęła się już czwarta edycja akcji. Podobnie jak w ubiegłym roku akcję promuje Ula Radwańska, którą będzie można spotkać podczas imprezy w Sopocie 3-4 lipca.

W ubiegłym roku miałam okazję zwiedzić kilka eventów w ramach akcji Dzieciaki do Rakiet i pograć w tenisa z dzieciakami, między innymi w Sopocie. Cieszę się, że w tym roku tam wrócę. Zawsze jestem pod wrażeniem zaangażowania oraz pasji, którą dzieci wkładają we wszystko, co robią. To także inspiruje mnie jako zawodniczkę. Gram w tenisa od wielu lat, ale wciąż sprawia mi to ogromną radość. Zapraszam wszystkich do wspólnej tenisowej zabawy w Sopocie! – powiedziała Ula Radwańska, czołowa polska tenisistka.

Podobne eventy będą odbywać się w wakacje w letnich kurortach: od morza (Sopot, Krynica Morska, Władysławowo), przez Mazury (Giżycko), do Tatr (Zakopane).

Akcję wspierają wybitne polskie tenisistki: Ula Radwańska i Iga Świątek. Będzie można je spotkać na eventach z cyklu Dzieciaki do Rakiet.

Tradycyjnie już jesienią akcja Dzieciaki do Rakiet przeniesie się do szkół. Każda podstawówka w Polsce będzie mogła wygrać sprzęt do gry w tenisa oraz profesjonalne szkolenia dla nauczycieli. Dzięki temu dzieci będą mogły na WF-ie grać również w tenisa. Do programu w latach ubiegłych dostały się m.in. szkoły z województwa pomorskiego: z Gdyni, Gdańska, Sopotu, Pruszczu Gdańskiego, Banina, Malborka, Kościerzyny, Słupska, Pogórza, Chojnic, Kwidzyna, Szemudu i Rumi.

Konkurs dla szkół wystartuje we wrześniu. Aby wziąć udział, szkoła musi przesłać krótki filmik pokazujący sportowe pasje uczniów. Zgłosić się może każda podstawówka w Polsce, publiczna i niepubliczna. Do programu w tym roku zakwalifikuje się kolejnych 60 szkół.

Harmonogram akcji Dzieciaki do Rakiet

  • 3-4 lipca – Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu
  • 13 lipca – Krynica Morska, Plaża Miejska
  • 20 lipca – Giżycko
  • 27 lipca – Władysławowo, Aleja Gwiazd Sportu
  • 14-15 sierpnia – Zakopane, Gubałówka

Zapisy na zajęcia prowadzone są przez stronę internetowąwww.dzieciakidorakiet.pl, a także na miejscu podczas eventów. W zajęciach mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Impreza potrwa od godziny 10:00 do 19:00.

Więcej szczegółów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl