Biedronka mecenasem wystawy „Biało-czerwona na bezdrożach”

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie nastąpi uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej z cyklu „Biało-czerwona”, której mecenasem, już po raz czwarty, jest sieć sklepów Biedronka. Wzorem poprzednich lat, Honorowy Patronat nad wystawą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

„Biało-czerwona na bezdrożach” to tegoroczny tytuł wystawy, w ramach której fotografie eksponowane będą na warszawskim Trakcie Królewskim. Jej bohaterami są Polacy podróżujący po najodleglejszych zakątkach świata, m.in. Ignacy Domejko, Elżbieta Dzikowska, Ernest Malinowski. To tylko nieliczni z grona wybitnych polskich podróżników, których losy będzie można poznać na wystawie „Biało-czerwona na bezdrożach”.

Jej celem jest promocja osiągnięć Polaków – pokazanie szczególnie młodym ludziom oraz zagranicznym gościom, że polskie osiągnięcia są nietuzinkowe i możemy być z nich dumni.

Sieć Biedronka jest mecenasem wystaw „Biało-czerwona” od 2012 roku. Pierwsza edycja, zatytułowana „Biało-czerwona na białym”, prezentowała polską flagę na tle miejsc zdobywanych, odkrywanych i badanych przez wybitnych polskich podróżników i naukowców. Wśród bohaterów, którzy udostępnili fotografie wraz z opisami, byli m.in.: znany polarnik Marek Kamiński, żeglarz Piotr Kuźniar, alpinistka Aleksandra Dzik, żeglarz Henryk Wolski oraz himalaista Janusz Gołąb.

Druga wystawa „Biało-czerwona na morzach i oceanach” przypomniała część bogatej historii biało-czerwonej bandery oraz osiągnięcia polskich żeglarzy, kapitanów, kajakarzy.

Ubiegłoroczna ekspozycja „Biało-czerwona w błękitach” była opowieścią o ludziach nieba: pionierach, konstruktorach, lotnikach, szybownikach, paralotniarzach czy baloniarzach, którzy wsławili się osiągnięciami w dziedzinie lotnictwa, zarówno w początkach XX wieku, jak i czasach współczesnych.

Dodatkowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: http://www.bialo-czerwona.org.