Biedronka jako Oficjalny Sponsor Piłkarskiej Reprezentacji Polski towarzyszy piłkarzom w meczach eliminacyjnych

Sieć sklepów Biedronka kontynuuje współpracę z PZPN, z którym podpisała umowę na lata 2014 – 2018. Z tej okazji w prezencie dla kibiców w dniu meczu eliminacyjnego Mistrzostw Europy 2016 Polska – Niemcy, 11 października br., we wszystkich warszawskich sklepach sieci dostępna będzie bezpłatnie nowa książka Tomasza Wołka „Dlaczego kochamy piłkę?”. Co więcej, dotychczasowa piłkarska kampania Biedronki „Wszyscy Jesteśmy Drużyną Narodową” otrzymała złote Effie Awards 2014 w kategorii kampanii długoterminowych.
Właściciel sieci Biedronka, firma Jeronimo Martins Polska S.A., zdecydowała o przedłużeniu umowy sponsorskiej z PZPN w obszarze praw sponsorskich i marketingowych. Podpisana 29 maja br., podczas corocznego spotkania strategicznych partnerów handlowych sieci Biedronka, umowa obowiązuje od sierpnia br. i pozostanie ważna przez kolejne cztery lata. Na jej mocy marka Biedronka uzyskała następujące tytuły: Oficjalny Sponsor Piłkarskiej Reprezentacji Polski, Oficjalny Sponsor Piłkarskiej Reprezentacji Polski do lat 21, Oficjalny Sponsor Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, Oficjalny Sponsor Kobiecej Piłki Nożnej. Tym samym Biedronka poszerzyła zakres swojego zaangażowania
w promocję polskiej piłki, określony w pierwszej umowie, obowiązującej w latach 2010 – 2014.

Dzięki przedłużeniu umowy sponsorskiej Biedronka jest jednym z kluczowych partnerów polskiej reprezentacji w trakcie trwających obecnie kwalifikacji do Mistrzostw Europy w 2016 roku. Aby dzielić się radością wspólnego kibicowania w dniu meczu z Niemcami, do rąk klientów warszawskich sklepów sieci Biedronka trafi bezpłatna książka Tomasza Wołka „Dlaczego kochamy piłkę?”.

– Ta książka to próba odpowiedzi na to z pozoru banalne, tytułowe pytanie „Dlaczego kochamy piłkę?”. Miłość do futbolu jest powszechna na całym świecie – w Polsce, w Niemczech, w Ameryce Łacińskiej. Podając różne przykłady, przywołując anegdoty, próbuję opisać fenomen kulturowy, jakim jest piłka nożna. Pokazać, że może fascynować ludzi bez względu na wiek, wykonywany zawód czy miejsce zamieszkania. Czytelnik znajdzie w książce wypowiedzi wielu osób, w tym wybitnych postaci życia publicznego – m.in. Luciano Pavarottiego, Antoniego Rudnickiego, Gustawa Holoubka czy Stefana Kisielewskiego. Wierzę, że czytelnicy odnajdą w tych historiach swoje własne powody, sentymenty, dzięki którym tak lubią i cenią piłkę. To książka dla każdego, ale głównie dla tych, którzy kochają futbol – zachęca do lektury Tomasz Wołek, autor książki.

„Dlaczego kochamy piłkę?” to kolejna pozycja, po wydanej w 2012 roku książce „Futbol – historie prawdziwe”. Publikacja dostępna będzie wyłącznie w sklepach sieci Biedronka.

W poprzednim okresie sponsoringu, w latach 2010 – 2014, marka Biedronka towarzyszyła piłkarzom w trakcie piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r. organizowanych w Polsce. Angażowała się także w wiele wydarzeń związanych z piłką nożną. Były to między innymi: Europejski Kongres Byłych Piłkarzy czy Fan City Tour – ogólnopolski cykl imprez plenerowych połączony z oglądaniem na żywo piłkarskich rozgrywek. Biedronka od kilku lat wspiera także działania Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, które organizuje Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej. Sieć angażuje się także w inicjatywy kulturalne mające na celu popularyzację tematyki dotyczącej piłki nożnej. W 2012 r. zorganizowała w największych polskich miastach specjalną wystawę „Piłka nożna – historie prawdziwe”.

Piłka nożna to również charakterystyczny element kilku kampanii reklamowych sieci Biedronka, które koncentrowały się wokół hasła „Wszyscy Jesteśmy Drużyną Narodową”. Udział w nich wzięli m.in. ówczesny trener reprezentacji Franciszek Smuda, Adamiakowie czy Jakub Błaszczykowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych polskich piłkarzy. W 2012 roku kampania “Wszyscy Jesteśmy Drużyną Narodową” zyskała uznanie branży marketingowo – reklamowej i została uhonorowana nagrodą Effie Awards w kategorii “Retail”. Zaś 6 października br. jury tego konkursu ponownie nagrodziło Biedronkę, przyznając jej za tę kampanię złote Effie Awards 2014 w kategorii kampanii długoterminowych. Effie Awards nagradza i promuje kampanie marek, które wyróżniają się na rynku poprzez najbardziej efektywne działania komunikacyjne oraz wysokie wyniki biznesowe.