Bezpiecznie z DHL – konkurs grantowy

Masz pomysł jak poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach? Wiesz, jak skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu? A może chciałbyś wdrożyć innowacyjne rozwiązanie, które pomoże pieszym lub rowerzystom, ale nie masz na to funduszy? Teraz to możliwe, wystarczy wziąć udział w konkursie i wygrać dofinansowanie do realizacji projektu!

DHL Parcel Polska przeznaczy grant w wysokości 50 000 zł na realizację projektu, który zwycięży w konkursie „Bezpiecznie z DHL”. Celem konkursu jest promowanie projektów, działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce. Cel jest ważny, ponieważ każdego roku statystyki mocno przemawiają do wyobraźni.

Bezpiecznie z DHL

– Od stycznia do maja tego roku doszło w Polsce do 10 866 wypadków, w których zginęło 1075 osób, a 12 789 zostało rannych. W tym czasie zatrzymaliśmy też 42 291 nietrzeźwych kierowców – wylicza podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Wysokość grantu nie jest przypadkowa, bowiem firma obchodzi w tym roku swoje 50-lecie.
29 września 1969 r. trzech przedsiębiorców w San Francisco: Adrian Dalsey, Larry Hillblom i Robert Lynn, podjęło decyzję o założeniu wspólnego biznesu. Dzisiaj DHL to jedna z największych, międzynarodowych firm logistycznych, z bardzo długą i bogatą tradycją działań CSR.

Na całym świecie jednostki krajowe DHL celebrują okrągłą rocznicę na różne sposoby, wspierając przy tej okazji to, co jest dla nich ważne.

– Od wielu lat w DHL Parcel Polska kierujemy się bezpieczeństwem jako jedną
z podstawowych wartości zarówno w działaniu jak i w komunikacji z otoczeniem. Codziennie na ulice całego kraju wyjeżdża ponad 3500 naszych kurierów i blisko 1000 kierowców transportu liniowego, dlatego czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się na drodze. Staramy się edukować naszych pracowników, prowadzimy szkolenia dla kurierów z zakresu pierwszej pomocy, ale jako tak wielka firma, mamy też wyjątkowe zobowiązania wobec społeczeństwa. Tak zrodziła się idea konkursu, a 50-lecie firmy to doskonała okazja, aby go zainaugurować. Serdecznie zapraszam wszystkich, którym temat jest bliski, bo nie ma nic ważniejszego jak zapewnienie ludziom bezpieczeństwa – mówi Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel Polska.

W konkursie mogę wziąć udział: organizacje pozarządowe, szkoły i uczelnie oraz spółki prawa handlowego, działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poza spełnieniem podstawowych kryteriów, związanych z celem konkursu, najwyżej ocenianymi będą projekty innowacyjne oraz te, które zakładają wykorzystanie nowych technologii.

Obszar konkursowy jest bardzo szeroki, może dotyczyć kierowców, pieszych, rowerzystów, motocyklistów, dzieci czy seniorów. Jak podkreślają organizatorzy – każdy pomysł i każde działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa jest ważne.

Projekty można zgłaszać do 26 września 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są
w regulaminie na stronie www.dhlparcel.pl/konkurs-grantowy.