Bank BNP Paribas wspiera przedsiębiorcze kobiety w kolejnej edycji konkursu Bizneswoman Roku

To już ostatni moment, by wziąć udział w XIII edycji konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukces Pisany Szminką. Do końca roku możliwe jest przesyłanie nominacji, a do 10 stycznia przyjmowanie zgłoszeń. Bank BNP Paribas po raz kolejny jest partnerem tej inicjatywy. Od wielu lat wspiera przedsiębiorcze Polki, zachęcając je do dzielenia się swoimi sukcesami. 

Konkurs Bizneswoman Roku istnieje od 13 lat. Organizatorzy doceniają sukcesy kobiet w biznesie, nauce oraz kulturze i nagłaśniają je na skalę ogólnopolską. Nagrody wręczane są w 11 Kategoriach, w tym w 8 otwartych oraz w 3 zamkniętych.

Do kategorii otwartych można zgłaszać się do 10 stycznia 2022 r. Przyjmowane są zgłoszenia bezpośrednie lub nominacje przez osobę trzecią (zgłaszanie nominacji trwa do 31 grudnia 2021 r.). W kategoriach zamkniętych nominacje mogą zgłaszać członkowie Lóż Ekspertów, członkowie jury i organizator.

– Dysproporcja pomiędzy kobietami i mężczyznami osiągającymi sukcesy to w dużej mierze problem systemowy. Przyczyną nie są różnice w wykształceniu, kreatywności czy zdolnościach. Kobietom częściej brakuje wiary w siebie, są wychowane według tradycyjnego modelu, zgodnie z którym ich celem nie jest biznesowa kariera, bądź napotykają „szklane sufity”, czyli sztuczne bariery w rozwoju zawodowym. Jestem przekonana, że te przeszkody da się pokonać jedynie edukując i promując przykłady kobiet sukcesu. Temu właśnie służy konkurs Bizneswoman Roku, który od lat wspieramy – mówi Izabela Tworzydło.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny on-line pod linkiem: www.bizneswomanroku.pl. Na stronie znajduje się lista kategorii, a także informacje o rozpoczynającej się edycji oraz o historii konkursu.