BAKCYL: Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży

Podczas szóstej edycji programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL 95 pracowników Banku BNP Paribas przeprowadziło ponad 200 lekcji dla 5 tys. uczniów ze szkół podstawowych i liceów w ramach zajęć z edukacji finansowej.  W 2019 roku w inicjatywie wzięli udział wolontariusze z blisko 170 banków, którzy dzielą się wiedzą z uczniami wybranych szkół w Polsce.  

 – Chcemy mieć realny wpływ na praktyczną wiedzę młodych ludzi w dziedzinie finansów. Lekcje prowadzone w szkołach przez bankowców, to dawka eksperckiej i praktycznej wiedzy, która nie tylko zaprocentuje w przyszłości, ale już teraz, gdy dzieciaki dzielą się nią w swoich domach. Dzięki takim działaniom, jak Projekt BAKCYL, z jednej strony kształtujemy świadome i odpowiedzialne społeczeństwo, z drugiej dajemy młodym ludziom doskonały start do spełniania swoich marzeń w przyszłości – mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji BNP Paribas.

W ramach projektu edukacyjnego BAKCYL wolontariusze, a na co dzień pracownicy Banku, prowadzą w szkołach podstawowych cykl dwóch lekcji dla klas 6-8: „Twoje pieniądze” i „Od oszczędzania do inwestowania”, a w szkołach ponadpodstawowych cykl 3 lekcji dla klas 1-4: „Rynek finansowy – zaufanie w biznesie”, „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”, „Mądre inwestowanie”. Lekcje stanowią kompendium wiedzy na temat finansów młodego człowieka i przygotowują go do dorosłego życia i świadomego obywatelstwa.

Bank BNP Paribas jest członkiem programu BAKCYL od 2013 roku. Od tego czasu wolontariusze przeprowadzili 1 175 lekcji dla 24 675 uczestników.

Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL to program edukacyjny koordynowany przez Warszawski Instytut Bankowości, realizowany przez koalicję 170 banków. Wolontariusze – na co dzień pracownicy banków partnerskich – prowadzą w szkołach podstawowych i liceach lekcje, podczas których dzielą się z uczniami wiedzą i doświadczeniem z zakresu finansów.