„Bądź widoczny” wspólna akcja Poznań City Center i poznańskiej policji

650 odblasków i kamizelek odblaskowych trafi do uczniów z poznańskich szkół podstawowych. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza jesienią, kiedy często podróżujemy po zmroku. W związku z tym Poznań City Center wspólnie z Komendą Miejską Policji organizuje akcję „Bądź widoczny”.

Obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym wszedł w życie w ubiegłym roku. Jednak policja przekonuje, że warto nosić je również w mieście. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które ze względu na swój wzrost są mniej widoczne dla kierowców. Tylko od początku roku 147 wypadków dotyczyło potrąceń pieszych, których kierowcy nie zauważyli na drodze. Dlatego też Poznań City Center wspólnie z poznańską Komendą Miejską Policji rozpoczyna akcję „Bądź widoczny”.

Poznań City Center jest sercem Wielkopolski znajdującym się w samym centrum ruchliwego miasta. Dlatego też, zdecydowaliśmy się zadbać o najmłodszych i poruszyć kwestie bezpieczeństwa w ruchu pieszych. Jesień to doskonała okazja dla tego typu działań, ponieważ to pierwszy moment, gdy na ulicach robi się szaro i ciemno, przez co mniej bezpiecznie – wyjaśnia Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum.

Akcja „Bądź widoczny” została zainaugurowana podczas finału 2. Urodzin Poznań City Center w ubiegłą niedzielę,  kiedy to dzieciaki mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły.

Podczas krótkiej prelekcji dot. bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym przekazaliśmy najważniejsze zasady, które mogą skutecznie ograniczyć nieplanowane zdarzenia, a także rozdaliśmy ponad 150 odblasków – dodaje asp. Marcin Fiedler
z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.