Amerykańskie marzenie młodych piłkarzy ze Śląska

Wyjazd całej drużyny do Stanów Zjednoczonych – to nagroda główna Turnieju Młoda GieKSa Cup: American Dream, jaki 7 czerwca 2017 r. odbędzie się w Katowicach. Jest to efekt współpracy, jaką Danone rozpoczął z Akademią Piłkarską „Młoda GieKSa”, by wspólnie inspirować młodych zawodników do spełniania sportowych marzeń.  W turnieju weźmie udział 96 małoletnich piłkarzy z 8 renomowanych śląskich drużyn w kategorii wiekowej U12 (do 12 lat). Można się spodziewać wielkiego zaangażowania zawodników i bardzo gorących emocji turniejowych, ponieważ nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest udział w Światowych Finałach Danone Nations Cup 2017, jakie już we wrześniu odbędą się w Nowym Jorku w USA.

 

Danone Nations Cup to największy międzynarodowy turniej sportowy dla najmłodszych adeptów futbolu i wspaniała piłkarska przygoda, promująca aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. To także ważna lekcja najbardziej cenionych w sporcie wartości takich jak: fair play, szacunek, otwartość – zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

Turniej Młoda GieKSa Cup

W tym roku Danone, przy organizacji polskich eliminacji do Światowych Finałów Danone Nations Cup, współpracuje z Akademią Piłkarską „Młoda GieKSa”. W turnieju Młoda GieKSa Cup: American Dream weźmie udział 8 renomowanych śląskich drużyn w kategorii wiekowej U12: GKS Katowice, ŻAPN Żywiec, GKS Tychy, Unia Oświęcim, Stadion Śląski Chorzów, MOSiR Jastrzębie, Zagłębie Sosnowiec i Juventus Academy Piekary Śląskie. Zwycięska drużyna, która poleci z Danone we wrześniu do Nowego Jorku, wyłoniona zostanie podczas rozgrywek, jakie odbędą się 7 czerwca 2017 roku w ośrodku sportowym „Kolejarz” w Katowicach.

„Współpraca z Danone przy organizacji turnieju to ogromna szansa dla naszych lokalnych drużyn nie tylko, żeby przeżyć niezapomniane sportowe emocje i przygodę, ale również okazja do wzięcia udziału w turnieju na międzynarodowym poziomie oraz poznania rówieśników z innych krajów, którzy dzielą podobne marzenia i pasje” – mówi Tomasz Rogalski, wiceprezes Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa”.

Danone wspiera

Turniej „Młodej GieKSy” promuje zdrowie poprzez propagowanie szeroko pojętej idei sportu. „Podjęliśmy współpracę z Akademią  w ramach Turnieju >>Młodej GieKSy<< ponieważ nasze cele są zbieżne. Danone wspiera bowiem zarówno swych konsumentów, jak i lokalne społeczności w kształtowaniu zdrowych wyborów. Jestem bardzo dumny, że aż 96 dzieci zawalczy tego dnia o swoje marzenia – częściowo dzięki nam. Będę im kibicować z trybun.” – powiedział Adil Hassoune, Dyrektor Fabryki Danone w Bieruniu.

Więcej: www.mloda-gieksa.pl