Akcja #PosiłekDlaLekarza wspiera służbę zdrowia

W mediach społecznościowych trwa oddolna akcja wsparcia dla pracowników służby zdrowia, którzy zajmują się pacjentami z COVID-19. Pod hasztagiem #PosiłekDlaLekarza mobilizowane są punkty gastronomiczne dowożące medykom posiłki do szpitali.

“Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach w związku z zarażeniem koronawirusem i tych, które się nimi opiekują” – brzmi opis inicjatywy Posiłek Dla Lekarza.

To, że nie możemy wychodzić z domu, nie oznacza, że nie możemy działać. W ostatnich dniach social media stały się platformą solidarności i wzajemnej pomocy. Polacy organizują się w grupy o nazwie „Widzialna ręka”. Oferują sąsiedzką pomoc: od zrobienia zakupów po wyprowadzenie psa.W trosce o los tych ostatnich powstała grupa wzajemnej pomocy w opiece nad zwierzętami: Pies w koronie. Powstała nawet aplikacja do organizacji pomocy: IHELPYOU.app.

Nikt nie jest obojętny – trenerzy prowadzą zdalne treningi, nauczycielki i przedszkolanki wspierają w edukacji, a krawcowe szyją maseczki dla służby zdrowia. A RaportCSR ma coraz więcej wspaniałych i odpowiedzialnych aktów solidarności do nagłaśniania!

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/posilek-dla-lekarza-aktywisci-dla-pracownikow-sluzby-zdrowia-w-czasie-koronawirusa