ADAMED SmartUP Academy – zapisy na wiosenną edycję

Uczestnicy wiosennej edycji tegorocznych warsztatów będą pracować w profesjonalnych laboratoriach. Fot. Anna Liminowicz

15 marca rozpoczęły się zapisy na bezpłatne warsztaty w ramach wiosennej edycji ADAMED SmartUP Academy, dedykowane pasjonatom nauk ścisłych i przyrodniczych w wieku 14-19 lat. W tegorocznej edycji, spotkania będą odbywać się  na trzech uczelniach wyższych: Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Pierwsze warsztaty startują na początku kwietnia.

ADAMED SmartUP Academy to cykl bezpłatnych i otwartych warsztatów weekendowych dla pasjonatów nauki, uczniów liceów ogólnokształcących i techników w wieku 14-19 lat. Organizatorem spotkań jest Fundacja ADAMED, obchodząca w bieżącym roku jubileusz 10-lecia działalności, której celem jest wsparcie rozwoju utalentowanej młodzieży oraz popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych. Od 2015 roku, w zajęciach ADAMED SmartUP Academy wzięło udział już ponad 1600 uczestników z kilku miast Polski.  Łącznie do tej pory było to już ponad 700 godzin dydaktycznych.

Czego dowiedzą się młodzi naukowcy

Uczestnicy wiosennej edycji tegorocznych warsztatów będą pracować w profesjonalnych laboratoriach, wykonywać eksperymenty i zdobywać wiedzę z zakresu fizyki, chemii i biologii pod okiem doświadczonych praktyków.

Młodzi naukowcy poznają świat optyki, dowiedzą się jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka, zobaczą krwinki pod mikroskopem, zrobią swoje własne hologramy, a także dowiedzą się o nowoczesnych metodach badań śladowych ilości substancji wybuchowych za pomocą urządzeń stosowanych powszechnie do kontroli pasażerów i bagaży na lotniskach oraz w laboratoriach kryminalistycznych.

Zobacz też wyniki badania Fundacji Adamed o nauce przedmiotów ścisłych

Szczegółowy harmonogram, opis poszczególnych zajęć, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie programu ADAMED SmartUP w zakładce Warsztaty. Zapisy startują już 15 marca. Chętni mogą zgłosić się na kilka spotkań, liczba miejsc na każde z nich jest ograniczona.

Fot. Anna Liminowicz