Audiodeskrypcja koncertów dla osób niewidomych lub słabowidzących, poradnik dla osób z niepełnosprawnościami oraz program czytający na www.orangewarsawfestival.pl – to wybrane rozwiązania, dzięki którym tegoroczny Orange Warsaw Festival będzie jeszcze bardziej przyjazny dla wszystkich fanów muzyki. Ponadto, uczestnicy Orange Warsaw Festival mogą włączyć się w działania proekologiczne lub charytatywne organizowane w Strefie Orange, wspierając działania na rzecz dzieci przebywających w szpitalach.
Zależy nam, aby Orange Warsaw Festival wyróżniał się nie tylko poziomem artystycznym najwyższej światowej klasy, lecz także aby był przyjazny i dostępny. Dlatego wspólnie z Fundacją Polska Bez Barier przeprowadziliśmy audyt stadionu pod kątem osób z niepełnosprawnościami, by mieć pewność, że festiwal będzie prawdziwym miejscem bez barier. Stworzyliśmy także wiele możliwości dla wszystkich, którzy przy okazji wspaniałej zabawy na koncertach chcieliby zrobić coś dobrego dla innych, a także dla środowiska naturalnego. Wystarczy poświęcić kilka minut swojego czasu i zatańczyć w ramach akcji #rytmpomagania, by wesprzeć budowę Edukacyjnych Wysp Orange dla dzieci przebywających w szpitalach lub sprzedając używany telefon komórkowy w namiocie Orange Recykling i dać mu szansę na drugie życie. Jestem przekonany, że również tegoroczny Orange Warsaw Festival odwiedzi mnóstwo ludzi o otwartych sercach i umysłach – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska.
Podczas koncertów, w specjalnie przygotowanej Strefie Orange będzie można wziąć udział w akcji charytatywnej #rytmpomagania, łączącej zabawę ze wsparciem szczytnego celu. Do tańca zagrają DJe znani z warszawskiej sceny klubowej, a za każdą „wytańczoną” minutę Fundacja Orange przekaże 2 złote na budowę w szpitalach kolejnych Edukacyjnych Wysp Orange. To multimedialne stanowiska wyposażone m.in. w aplikacje ćwiczące pamięć, koncentrację, spostrzegawczość i rozwijające wyobraźnię, które poprzez naukę i zabawę uatrakcyjniają najmłodszym pacjentom pobyt w szpitalu.
Aby umożliwić wszystkim miłośnikom muzyki udział w koncertach i zapewnić im maksymalny komfort, Orange Polska wspólnie z Fundacją Polska Bez Barier przeprowadził audyt Stadionu Narodowego pod kątem udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest poradnik, który zawiera kompleksowe informacje dla osób z niepełnosprawnościami na temat dojazdu na stadion i poruszania się po nim podczas koncertów. Poradnik dostępny jest na www.orangewarsawfestival.pl.
Podczas festiwalu prowadzona będzie audiodeskrypcja dla koncertów na Warsaw Stage, która pozwoli osobom niewidomym i słabowidzącym poczuć w pełni atmosferę Orange Warsaw Festival. Opis tego, co dzieje się na scenie będzie nadawany na kanale radiowym o częstotliwości 94,1 FM.
Ponadto, na prośbę Orange Polska, Fundacja Polska Bez Barier szkoli pracowników Stadionu Narodowego w zakresie dbałości o komfort osób z niepełnosprawnościami. Szkolenia mają umożliwić obsłudze festiwalu odpowiedzialną opiekę nad każdym widzem.
Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami zostały wprowadzone także na stronie www.orangewarsawfestival.pl. Orange wspólnie z Fundacją Widzialni przeprowadził audyt festiwalowej strony, by dostosować ją do potrzeb niewidomych i słabowidzących internautów. Dzięki programom czytającym będą oni mogli poruszać się po wszystkich treściach za pomocą klawiatury, łatwiej nawigować oraz znajdować treści. Ponadto, każdy odwiedzający stronę znajdzie tu kompletną listę zastosowanych na terenie festiwalu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, a także dokładne wskazówki dojazdu na Stadion Narodowy – zarówno komunikacją miejską, jak i własnymi środkami transportu.
Z troski o środowisko naturalne wynika kolejna eko-aktywność Orange polegająca na skupie używanych telefonów komórkowych. Każdy wyrzucony na śmietnik telefon stanowi zagrożenie dla środowiska, a przecież może być powtórnie wykorzystany lub przekazany do przetworzenia. Dlatego zapraszamy gości festiwalowej Strefy Orange do wsparcia naszych proekologicznych działań. W namiocie Orange Recykling będzie można pozbyć się starych, niepotrzebnych już telefonów komórkowych zyskując pieniądze, gwarantowane rabaty na zakup akcesoriów oraz szansę na wygranie nowego smartfona. Pieniądze ze sprzedaży telefonu będzie można zatrzymać dla siebie lub przekazać na cele charytatywne. Można również przekazać stary telefon do bezpłatnej, bezpiecznej dla środowiska utylizacji. Akcja trwa nie tylko podczas Orange Warsaw Festival, ale przez cały rok za pośrednictwem strony www.orangerecykling.pl.