10 stacji rowerowych ufundowanych w ramach akcji „Piłem-Nie jadę”

22 maja blisko 250 pracowników Pernod Ricard w Polsce, przejechało na rowerach ulicami Warszawy, aby propagować odpowiedzialną konsumpcję alkoholu w ramach akcji „Piłem – NIE Jadę!”, w tym roku dedykowanej także rowerzystom. Z tej okazji, we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy na Placu Teatralnym udostępniona została uroczyście jedna z 10 rowerowych stacji serwisowych. Wszystko w myśl hasła: bezpieczeństwo przede wszystkim. Pozostałe punkty zlokalizowane są przy najczęściej używanych przez cyklistów trasach.

przejazd_rowerowyAż 94% wszystkich Polaków twierdzi, że umie jeździć na rowerze. Czy jesteśmy krajem cyklistów? Na pewno jesteśmy na dobrej drodze. Coraz więcej ludzi jako codzienny środek transportu wybiera rower, a w statystykach dorównujemy już największym miastom Europy – stolica zajęła 8. miejsce w rankingu najbardziej “urowerowionych”. Aktualnie w Warszawie jest już 370 km ścieżek rowerowych!

Wiosenno-letnie miesiące to okres szczególnie wzmożonego ruchu rowerowego. Jeździmy dużo i wszędzie. Do pracy, do kina, po zakupy i na spotkania z przyjaciółmi. Lato sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu i rozmowom do białego rana. Ważne, żeby pamiętać
o tym, że rower to zarówno przyjemność, jak i odpowiedzialność. Okazuje się, że lipiec to statystycznie miesiąc , w którym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem rowerzystów. W okresie letnim alkohol jest pokusą, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy często błędnie oceniają własne możliwości i bagatelizując przepisy wsiadają na rower. Skuteczna może okazać się edukacja oraz zaszczepianie odpowiedzialnych postaw.

„Tego typu inicjatywy, jak ta dzisiaj, Grupa Pernod Ricard prowadzi na całym świecie – to nasz Responsib’ALL DAY – dzień społecznej odpowiedzialności biznesu. Dziś towarzyszy nam w Warszawie Pierre Pringuet, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Pernod Ricard, aby pokazać swoje osobiste poparcie dla realizowanych w Polsce działań. Dzisiejsze wydarzenie to okazja, przy której jako pracownicy firmy alkoholowej pokazujemy wspólnie jak ważna jest odpowiedzialność – za siebie i innych. Alkohol to przyjemność, ale jego nadmierna konsumpcja może być niebezpieczna. Informujemy o tym już po raz czwarty, tym razem jednak akcja „Piłem – NIE Jadę” po raz pierwszy skierowana jest także do rowerzystów” – powiedział Guillaume Girard-Reydet, Prezes Zarządu, Wyborowa S.A./ Pernod Ricard Polska.

Miłośnicy dwóch kółek stanowią bardzo liczną grupę, dlatego władze miasta modernizują i rozbudowują infrastrukturę w sposób dla nich przyjazny. W tegorocznej odsłonie akcji „Piłem – NIE Jadę!” blisko 400 pracowników Pernod Ricard w Warszawie i Zielonej Górze wsiadło na rowery, zamanifestować swoje zaangażowanie oraz poparcie dla promowania odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu wśród rowerzystów. Postawiliśmy sobie za cel propagowanie odpowiedzialnej konsumpcji wśród właśnie tej grupy widząc jak staje się ważna i liczna. We współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy ufundowaliśmy warszawskim rowerzystom 10 stacji serwisowych w miejscach o największym natężeniu rowerowego ruchu, które pojawią się na stołecznych ulicach do końca maja. Akcja ma swoją odsłonę również w Zielonej Górze, gdzie na terenie miasta staną 3 podobne stacje serwisowe – powiedziała Katarzyna Groszek, Communication Manager, Pernod Ricard Polska.

Tak jak cieszy mnie rosnąca liczba rowerzystów na warszawskich drogach, każdy dodatkowy kilometr otwartych dróg rowerowych, tak samo jestem zadowolony z faktu, że coraz większą uwagę przykładamy do bezpieczeństwa. Bezpieczna jazda na rowerze to taka, w której korzystamy ze sprawdzonego sprzętu, kasku, ale również jeździmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i troszcząc się o innych. Jazda po spożyciu alkoholu jest zdecydowanie zaprzeczeniem tej definicji, dlatego właśnie hasło kampanii „Piłem – NIE Jadę” stało się jednym z elementów ufundowanych przez Pernod Ricard w Polsce stacji serwisowych. Jestem przekonany, że ta inicjatywa przyczyni się do szerzenia idei odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu – a w końcu o to nam wszystkim chodzi – podkreśla Łukasz Puchalski, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

LOKALIZACJE STACJI SERWISOWYCH W WARSZAWIE:

1. Róg Emilii Plater i Al. Jerozolimskich – przy wejściu do przejścia podziemnego
2. Plac Politechniki
3. Hala Marymoncka
4. Szkoła Główna Handlowa
5. Ulica Marszałkowska przy Sienkiewicza
6. Ulica Królewska
7. Ulica Wawelska 56
8. Senatorska 27
9. Ulica Żelazna przed siedzibą ZTM
10. Ulica Dobra przed BUW