Czołowy europejski producent szyb zespolonych wraz z jednym ze swoich globalnych dostawców szkła, dołącza do grona partnerów budowy drugiego polskiego „Domu poza domem w czasie choroby dziecka” w Warszawie.
– Zdajemy sobie sprawę, że onkologia w Polsce, szczególnie dziś, potrzebuje wszechstronnego wsparcia. Kiedy mali pacjenci i ich najbliżsi podejmują największe wyzwanie w swoim życiu, zapewnienie komfortowych przestrzeni rodzinnego Domu poza domem sprawia, że rodziny mogą być blisko siebie i wspólnie skupić się na najważniejszym celu, jakim jest odzyskanie zdrowia dziecka – mówi Gerard Plaze z działu PR w Press Glass.
– Walka z chorobą to ogromne wyzwanie nie tylko dla małych pacjentów, ale również ich rodzin. Dlatego tak istotne jest, aby w tym trudnym czasie mogli być blisko siebie. Cieszymy się, że możemy w tym pomóc, wspierając budowę fundacyjnego „Domu poza domem” w Warszawie – mówi Jakub Czapigo, Key Account Manager w Guardian Glass.
Budowany w Warszawie Dom Ronalda McDonalda to druga tego typu inwestycja Fundacji noszącej jego imię w Polsce. Pierwszy tego typu bezpłatny hotel rodzinny działa od ponad czterech lat przy uniwersyteckim szpitalu pediatrycznym na krakowskim Prokocimiu. Warszawski Dom poza domem, oprócz 25. komfortowych apartamentów, wspólnej kuchni i jadalni, salonu, części rekreacyjnej, pralni będzie także oferował jako pierwszy na świecie strefę o funkcjach przedszkolnych. Powstaje ona z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu finansowemu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W pierwszym etapie Press Glass dostarczył na budowę warszawskiego Domu dwukomorowe zespolenia do stolarki okiennej i fasadowej. Zostały one wyposażone w wysokoselektywne szkło Guardian SunGuard. W drugim etapie budowy fundacyjnego Domu Press Glass dostarczy szyby do świetlików dachowych oraz przeszkleń wewnętrznych.
– Budowa Domu idzie zgodnie z planem, a jej zakończenie planujemy w listopadzie bieżącego roku. Wsparcie produktowe firm Press Glass i Guardian Glass jest dla nas ogromnie ważne. Ich najwyższej jakości produkty pomagają stworzyć prawdziwy Dom poza domem dla rodzin dzieci hospitalizowanych na oddziale onkologii, transplantologii czy neonatologii szpitala pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – informuje Katarzyna Nowakowska, dyrektor wykonawcza i wiceprezes zarządu Fundacji.
„Aby rodzina mogła być razem” – to misja powstałej w 2002 r. Fundacji Ronalda McDonalda, należącej do sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities, która wspiera szpitale w 65 krajach na świecie. W Polsce w centrum uwagi Fundacji znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków i pobytu w szpitalu. Skala tych działań obejmuje całą Polskę, a organizacji pomagają firmy, osoby prywatne i wolontariusze. Kluczowe programy Fundacji to Domy Ronalda McDonalda – komfortowe, bezpłatne hotele dla rodzin długo leczonych dzieci oraz lokalizowane w szpitalach pediatrycznych Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych maluchów mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza socjalnego: pokojów dziennego pobytu, pralni, kuchni, salonów, łazienek. Działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodziny
z dzieckiem w szpitalu dopełnia projekt „Łóżko dla Rodzica”. Fundacja wyposaża oddziały dziecięce w łóżka, składane na dzień i używane jako fotel.
Źródło: Fundacja Ronalda McDonalda, wł.