Zawodnicy VIVE Tauron Kielce po zdobyciu tytułu Mistrza Polski i Pucharu Polski w piłce ręcznej, po raz pierwszy wystąpili publicznie w strojach zaprojektowanych przez znanego projektanta mody Mariusza Przybylskiego. W stylizacji zwieńczeniem dobrze skrojonej marynarki jest czerwona poszetka, pochodząca z recyklingu. Materiał do chusteczki, która zdobi piersi zawodników, został wyselekcjonowany w dziale produkcji kieleckiej firmy VIVE Textile Recycling, lidera branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie.
Zawodnicy drużyny VIVE Tauron Kielce tuż po wygranym meczu z Wisłą Płock, a tym samym zdobyciu tytułu Mistrza Polski i Pucharu Polski w piłce ręcznej, pokazali się w specjalnie uszytych na tę okazję strojach. VIVE Textile Recycling we współpracy z projektantem mody Mariuszem Przybylskim, stworzyła nowoczesne stylizacje dla zawodników VIVE Tauron Kielce oraz sztabu szkoleniowego i zarządu Klubu Sportowego VIVE Kielce. Piłkarze najlepszej drużyny piłki ręcznej w Polsce w sezonie 2017/2018 będą nosić spodnie w grochy oraz szafirowe marynarki, które zdobią czerwone poszetki. Jedwab z domieszką satyny, został skrupulatnie wyselekcjonowany w dziale produkcji kieleckiej firmy, a następnie ręcznie wykrojony i dostarczony do projektanta, który wykorzystał materiał do uszycia tego dekoracyjnego detalu. Tym samym zawodnicy drużyny VIVE Tauron Kielce, pokazali, że nie jest im obojętny recykling tekstyliów.
„Wierzę, że tak przygotowane stylizacje zawodników zwrócą uwagę na to, jak ważny jest recykling tekstyliów. Jesteśmy rzecznikami nadawania drugiego życia odzieży, a tym samym dbania o nasze środowisko. Cieszymy się, że zawodnicy zwycięskiej drużyny kibicują naszym inicjatywom powtórnego wykorzystania materiałów i z dumą noszą poszetki z recyklingu.” – powiedziała Agnieszka Servaas, Wiceprezes Zarządu VIVE Textile Recycling, inicjatorka nurtu Textile Upcycling.
Stylizacje zawodników z wykorzystaniem tekstyliów z recyklingu, to nie pierwszy projekt prowadzony przez firmę VIVE Textile Recycling z projektantem mody Mariuszem Przybylskim. Firma w ramach działań związanych z nurtem Textile Upcycling, czyli przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce, zrealizowała projekty TRANSPLANTACJA oraz ADAPTACJA, w których projektant do stworzenia kolekcji ubrań i dodatków wykorzystał materiały pochodzące z recyclingu.