7 milionów w Koperniku

Centrum Nauki Kopernik odwiedziło już 7 milionów osób! Siedmiomilionowy gość przekroczył próg Kopernika 27.07.2017 r., o godzinie 12.17.

 

Takie nagromadzenie cyfr 7 okazało się szczęśliwe dla Dominiki Siawrys z Krakowa, która wraz z mężem Grzegorzem przyjechała do Kopernika po raz pierwszy. Teraz będzie tu bywać dzięki specjalnemu podarunkowi – karcie członkowskiej Klubu Kopernika, umożliwiającej codzienny dostęp do wszystkich propozycji Centrum. Otrzymała także wyjątkową niespodziankę od Samsung Polska – partnera strategicznego Kopernika. Był nią zestaw najnowszych urządzeń marki, składający się ze smartfona Galaxy S8, okularów Gear VR i kamery Gear 360.

Wyjście do Kopernika było decyzją spontaniczną, nie planowaliśmy wcześniej wizyty. Jestem zaskoczona, że to właśnie ja zostałam 7-milionowym gościem. – powiedziała Dominika.

Państwa Siawrys tuż za bramkami wejściowymi do Centrum powitał dyrektor naczelny Kopernika Robert Firmhofer oraz Magda Olborska z Samsung Polska.

Jest nam niezwykle miło, że frekwencja w Koperniku wciąż utrzymuje się na tak wysokim poziomie. – powiedział Robert Firmhofer – Nasi goście oczekują wartościowego i przyjemnego doświadczenia. Chcemy zapewnić im komfort i takie eksponaty, które sprzyjają uczeniu się i zdobywaniu nowych umiejętności. Dlatego przez cały czas zaskakujemy ich nowymi propozycjami i wciąż się doskonalimy. Ważnym udoskonaleniem było wprowadzenie biletów elektronicznych, umożliwiających wejście do Centrum bez konieczności podchodzenia do kasy. Komfort zwiedzania poprawiła również przeprowadzona na początku roku przebudowa strefy wejścia do Kopernika i planetarium. Inaczej rozlokowane zostały kasy, szatnie, punkty handlowe i restauracyjne. Z końcem tego roku rozpoczną się zmiany w przestrzeni obecnych wystaw Człowiek i środowisko oraz Strefa światła.  Na nowej wystawie znajdą się eksponaty znane, ale zaprezentowane w zmienionej formie i kontekście, jak również zupełnie nowe, stworzone w Koperniku. W procesie doskonalenia się Centrum wykorzystuje rozwiązania technologiczne firmy Samsung.

Wspieramy Centrum Nauki Kopernik od początku jego istnienia i bardzo nas cieszy, że zainteresowanie tym miejscem nie maleje. To dla nas ważna współpraca, bo Kopernik to nie tylko miejsce rozrywki, ale przede wszystkim źródło wiedzy dla młodych pokoleń Polaków. Mamy nadzieję, że zestaw, który przekazaliśmy 7-milionowemu gościowi, będzie mu doskonale służył do odkrywania świata nauki w domowych warunkach. – powiedziała Magda Olborska, CSV and Partnership Manager z Samsung Electronics Polska.

W związku z wizytą siedmiomilionowego gościa, specjalne atrakcje czekały na wszystkich zwiedzających. Na siedmiu specjalnych stanowiskach można było prowadzić eksperymenty, związane z cyfrą 7 – nauczyć się zapisywać ją w różnych systemach, żeglować wokół 7 kontynentów, wiązać węzły w 7 ruchach, rozwiązywać się w 7 minut, umieszczać 7 sztućców na jednym gwoździu, grać 7 nut gamy i przelewać wodę w 7 sekund.

Centrum Nauki Kopernik to jedna z największych i najnowocześniejszych instytucji w Europie, która inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. To wyjątkowe miejsce, w którym w przystępny sposób można poznać świat, zrozumieć naukę, a także przeżyć niezwykłą przygodę. Samsung Polska wspiera Kopernika w popularyzowaniu nauki poprzez wykorzystanie nowych technologii. Współpraca ta trwa nieprzerwanie od chwili powstania Centrum Nauki Kopernik w listopadzie 2010 roku. W jej ramach Samsung odpowiada m.in. za dostarczanie rozwiązań technologicznych na potrzeby ekspozycji oraz miniwarsztatów w aparaty 3D, tablety, monitory czy telewizory, ale także inicjuje specjalne wystawy i wydarzenia, m.in. wystawę Samsung i kropka na temat technologii tworzenia telewizorów QLED, czy Wieczory dla dorosłych, w czasie których Kopernik jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.