43 tysiące dzieci przeszkolonych w ramach Finansowego Elementarza

fot. materiały prasowe

Zakończyła się kolejna edycja programu edukacji finansowej przedszkolaków „Finansowy Elementarz”. W ramach V edycji projektu zrealizowano ponad 400 warsztatów, w których uczestniczyło ponad 10 tys. dzieci ze 120 przedszkoli.

Finansowy Elementarz to autorski program edukacji finansowej przedszkolaków realizowany przez Fundację Banku Millennium pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka. Celem projektu jest wyjaśnienie najmłodszym, poprzez zabawę, podstawowych pojęć z zakresu finansów.

Na warsztatach dzieci dowiadują się m.in. skąd się biorą pieniądze i jaka jest ich wartość, co to jest bankomat i karta kredytowa oraz dlaczego nie można mieć wszystkich zabawek na świecie. W świat finansów wprowadza je sympatyczny pies Pan Sebastian.

Oprócz organizowania zajęć w przedszkolach, Fundacja prowadzi otwarte warsztaty w przestrzeniach publicznych dla wszystkich chętnych dzieci. Na potrzeby programu przygotowano specjalne książeczki, które dostępne są także w kącikach dla dzieci w oddziałach banku.

Finansowy Elementarz jest lubiany i doceniany nie tylko przez przedszkola, ale i przez niezależne instytucje. W tym roku program zajął 1. miejsce w konkursie „Złoty Bankier” w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

Od początku trwania programu Fundacja przeszkoliła już prawie 43 tys. w ponad 500 przedszkolach w całej Polsce.