24 października 2013 roku o godzinie 20.00 startuje Lech TV

Lech TV powstał dzięki współpracy Lecha Poznań i INEA, która od połowy 2013 roku jest Sponsorem Premium Lecha Poznań i sponsorem tytularnym INEA Stadionu w Poznaniu. Kanał będzie nadawał przynajmniej 14 godzin na dobę, a 2 godziny ramówki każdego dnia będą wypełnione materiałami premierowymi. Program będzie dostępny w pakietach standardowych telewizji cyfrowej INEA. Część prezentowanych materiałów dostępna będzie także w Internecie na stronie lech.tv.


Pierwszy klubowy kanał telewizyjny w Polsce ma na celu przybliżyć Lecha Poznań i jego zawodników szerokiej publiczności, promować klub i jego wartości oraz jednoczyć kibiców. Format będzie wzorowany na podobnych klubowych kanałach telewizyjnych w Europie Zachodniej. Najwięcej uwagi poświęci pierwszej drużynie, jednak stacja przybliży kibicom Kolejorza także zespoły juniorskie. Nie zabraknie miejsca na wspomnienia i piłkarskie popisy dawnych gwiazd Lecha. Uzupełnieniem oferty będą mecze archiwalne i bieżące retransmisje drugiej drużyny oraz Oldbojów wciąż grających w Pucharze Polski. Co godzinę Lech TV pokaże flesz informacyjny, z podsumowaniem najświeższych wydarzeń. Na żywo będzie można śledzić konferencje prasowe, a na czas meczów Lecha Poznań na INEA Stadionie utworzone zostanie specjalne studio. Ponadto z Lech TV będzie można dowiedzieć się o wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Kolejorza, zobaczyć relacje m.in. z pikników, które regularnie odbywają się przy Bułgarskiej, czy na wielkopolskich landach.

Lech TV ma mieć charakter informacyjno-lifestylowy. W jej ramówce znajdą się unikatowe materiały pokazujące kulisy funkcjonowania klubu. Klubowa telewizja pokaże jak trenują i kim są na co dzień piłkarze Kolejorza. Będzie na bieżąco śledzić wydarzenia w Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań i przedstawiać kandydatów na przyszłe gwiazdy Kolejorza. Z każdym tygodniem do ramówki stacji dochodzić będą nowe formaty. Nie zabraknie publicystyki, ale też luźnej formy i tematów niekoniecznie bezpośrednio związanych z futbolem.

Szefem redakcji Lech TV jest Piotr Chołdrych, który z murawy INEA Stadionu poprowadzi otwarcie kanału. Start w czwartek, 24. października. o godzinie 20.00.