20 Podwórek na 20-lecie zaangażowania społecznego w Polsce

Wystartowała siódma edycja ogólnopolskiej akcji Podwórko Nivea. Publiczne szkoły podstawowe, gminy, domy kultury czy ośrodki sportu i rekreacji mogą wziąć udział w konkursie, by wygrać 1. z 20. Podwórek Nivea – unikatowy i jedyny w swoim rodzaju plac zabaw dla swojej okolicy. Zgłoszenia można przesyłać do 14 maja.

Nivea to marka, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojego zaangażowania społecznego w Polsce. Dzięki niemu pielęgnuje nie tylko skórę, ale także bliskość i rodzinne wartości. W ramach prowadzonych od kilku lat akcji powstają Podwórka Nivea, czyli nowoczesne place zabaw, które poza dobrą zabawą gwarantują dzieciom także edukację i wartościowe wspólne spędzanie czasu.

W ramach akcji wybudowano 160 nowoczesnych placów zabaw całym kraju. Każde z Podwórek Nivea ma wartość 250 tys. zł. Pozwalają one pielęgnować aktywne spędzanie czasu, a także ułatwiają nawiązywanie przyjaźni. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zachęcają zarówno dzieci, jak i dorosłych do integracji oraz budzą niezliczone pomysły na kreatywne spędzanie czasu.

Na Podwórkach znajdują się takie urządzenia, jak np. kubikowa ścianka wspinaczkowa, karuzela integracyjna, planetarium z rozrysowanym układem gwiazd, różnego rodzaju gry edukacyjne oraz tak lubiane przez dzieci huśtawki. Każde z obiektów może wyróżnić miejscowość lub okolicę, zapewniając dzieciom oraz rodzinom nowe i ciekawe miejsce zabaw, spotkań, a także zajęć edukacyjnych i sportowych.

Zgłoszenia do obecnej, 7. już edycji konkursu Podwórko Nivea trwają do 14 maja br. Regulamin akcji, szczegóły dotyczące zgłoszenia potencjalnej lokalizacji oraz wszelkie niezbędne informacje dostępne są na www.podworko.nivea.pl.

Źródło: Nivea