180 stypendiów dla młodych liderów społecznych

W tym roku szkolnym stypendia w ramach programu „Na Rodzinę Można Liczyć” otrzyma rekordowa liczba uczniów. To dzięki zaangażowaniu klubowiczów IKEA FAMILY, którzy w ciągu miesięcznej akcji okazali w trakcie zakupów swoje karty ponad 716 000 razy, IKEA przeznaczy 360 000 zł na 180 rocznych stypendiów.

Program „Na Rodzinę Można Liczyć” organizowany przez IKEA oraz Fundację Świętego Mikołaja trwa już od 2012 roku, a dzięki wszystkim pięciu edycjom udało się zebrać fundusze na aż 729 stypendiów dla uczniów z blisko 200 szkół. Co roku wsparcie otrzymują zdolni i zaangażowani społecznie uczniowie, których sytuacja finansowa nie pozwala na rozwijanie pasji i zainteresowań.

W program zaangażowani są zarówno pracownicy IKEA, jak i klienci – klubowicze IKEA FAMILY, którzy decydują o liczbie fundowanych stypendiów. Za każde okazanie karty podczas zakupów dokonywanych w trakcie trwania kampanii, firma przekazuje 50 groszy na fundusz stypendialny. Tylko w tym roku do akcji włączyło się ponad 716 000 klientów sklepów IKEA w Polsce.

Najchętniej, bo aż 98 555 razy, po karty IKEA FAMILY sięgali klienci sklepu IKEA Targówek w Warszawie. Kolejne miejsca na podium zajęły sklepy w Gdańsku i w Poznaniu, gdzie klienci okazali swoje karty łącznie blisko 190 000 razy. Dzięki zaangażowaniu klubowiczów, w ramach 5. edycji „Na Rodzinę Można Liczyć” firma ufunduje 180 rocznych stypendiów o łącznej wartości 360 000 zł, czyli o 60 000 złotych więcej niż w roku szkolnym 2015/2016.

„Tegoroczny wynik to dla nas ogromna satysfakcja. Cieszymy się, że nasi klienci coraz chętniej włączają się w budowanie funduszu stypendialnego, dzięki któremu możemy wspólnie kształtować przyszłych liderów społecznych. Ich zaangażowanie jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ pokazuje, że  warto działać i robić coś dobrego dla innych. Chcemy promować postawy prospołeczne wśród młodych ludzi i pokazywać, że działając razem można osiągnąć znacznie więcej” – mówi Adam Nowak,  kierownik Programu Lojalnościowego IKEA FAMILY.

Szkoły, które chciały wziąć udział w programie stypendialnym mogły zgłaszać się za pośrednictwem formularza online do 4 września 2016 r. Tegoroczni stypendyści otrzymają – oprócz środków na rozwijanie swoich talentów – granty na realizację autorskich projektów społecznych.

„Realizacja własnych projektów daje młodym szansę sprawdzenia się w działaniu. To prawdziwa szkoła życia. Tutaj uczą się przywództwa, pracy w grupie, i co ważne, biorą na siebie odpowiedzialność za zmiany w swoich lokalnych społecznościach. Ostatnia edycja pokazała nam, że ci młodzi ludzie są bardzo wrażliwi i świadomi problemów z jakimi boryka się ich najbliższe otoczenie. Oni chcą je rozwiązywać, a my im w tym pomagamy. W tym roku wybierzemy dziesięć nowych projektów, ale wiemy też, że niektóre z zeszłorocznych działań będą kontynuowane, z czego jesteśmy szczególnie dumni” – mówi Jolanta Michalewicz, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Wszystkie informacje o programie oraz sylwetki stypendystów i relacje z projektów grantowych dostępne są na stronie IKEA.pl/Stypendia.