Fundacja KURONIÓWKA wspiera medyków – #pomagamyszpitalom

Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na akcję #pomagamyszpitalom! Fundacji KURONIÓWKA wspierającej osoby, które w trudnych chwilach niosą nam wszystkim pomoc. Dzięki działaniom Fundacji pracownicy szpitali otrzymują wzmacniające posiłki zapewniające odpowiednią regenerację.

Od prawie 3 tygodni Fundacja KURONIÓWKA wspiera personel medyczny polskich szpitali przekształconych w szpitale zakaźne, dostarczając im w pełni zbilansowane, zdrowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Łącznie od 17 do 27 marca Fundacja przygotowała i dostarczyła już 5740 posiłków (1148 pakietów) o wartości 68 880 zł. Trafiły one do 11 szpitali dedykowanych walce z koronawirusem – w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Białymstoku, Łomży, Radomiu i Bielsku Podlaskim.

#pomagamyszpitalom

Ze wszystkich tych miejsc do Fundacji docierają podziękowania i pozytywne głosy, ale też prośby o kontynuowanie akcji. Aby sprostać zadaniu przekazywania pakietów żywnościowych przez kolejne 30 dni do 21 szpitali zakaźnych w całej Polsce, Fundacja KURONIÓWKA uruchomiła pod koniec marca br. specjalną zbiórkę pieniędzy – na stronie zrzutka.pl. Internauci mogą przekazać swoje wpłaty, zasilając pulę środków przeznaczonych na działania pod hasłem #pomagamyszpitalom! Koszt akcji to 30 000 zł dziennie i 900 000 zł na 30 dni. Przy założeniu, że w ramach zbiórki zebranych zostanie 450 000 zł, drugie tyle, czyli 450 000 zł, dołoży do akcji firma Kuroniowie Diety.

Patronem medialnym akcji jest Rock Radio. Dodatkowe informacje na temat akcji #pomagamyszpitalom! można znaleźć na profilu Fundacji KURONIÓWKA na Facebooku – https://www.facebook.com/kuroniowka