Moje miejsce na Ziemi – Fundacja ORLEN przedłuża termin składania wniosków

Fundacja ORLEN wydłuży termin składania wniosków do III edycji programu grantowego „Moje Miejsce na Ziemi”, ze względu na wyjątkową sytuację związaną z panującą w kraju epidemią. Organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą  składać wnioski o dofinasowanie pomysłów na działania w swoich lokalnych społecznościach do 7 kwietnia br.

„Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy PKN ORLEN dla społeczności lokalnych. W ciągu dwóch dotychczasowych edycji spółka na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczyła łącznie ponad 4 mln zł. Pomoc trafiła do blisko 580 organizacji.

Otrzymaliśmy mnóstwo zapytań o przedłużenie terminu składania wniosków. Nie mogliśmy pozostać obojętni na te prośby. Wiemy, w jak trudnej sytuacji znalazło się wielu spośród potencjalnych beneficjentów naszego programu. – mówi Marta Soluch, Członek Zarządu Fundacji ORLEN.  Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania i determinacji wszystkich osób, które chcą zawalczyć o wsparcie dla swoich lokalnych społeczności. Ta pomoc będzie im teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.  Dlatego podjęliśmy decyzję, że nabór do programu zostaje wydłużony  do 7 kwietnia 2020 roku włącznie – dodaje.

Moje miejsce na Ziemi – dla kogo?

Granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł Fundacja ORLEN przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe, ale też instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich czy parafie.

Najlepsze inicjatywy trzeciej edycji konkursu „Moje miejsce na Ziemi” wybierze komisja programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele PKN ORLEN i jego korporacyjnej Fundacji. Szansę na wygranie grantu będą miały przede wszystkim projekty poprzedzone rzetelnym rozpoznaniem lokalnych potrzeb oraz te, integrujące mieszkańców i angażujące do współpracy różne podmioty. Wdrażanie zwycięskich projektów będzie realizowane od 1 czerwca 2020 r. do 30 czerwca 2021.

Więcej: www.fundacja.orlen.pl