Sprawdź Promile – jak pić to odpowiedzialnie!

Mobilna strefa Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej ponownie ruszyła w trasę po Polsce. Do końca sierpnia zagości na aż 20 dużych imprezach plenerowych. Wszystko po to, by promować odpowiedzialną konsumpcję alkoholu wśród miłośników dobrej zabawy.

To piąta, jubileuszowa edycja programu

Od 2015 roku mobilna strefa Sprawdź Promile gościła na 42 imprezach masowych. Dzięki temu ponad 235 tysięcy osób mogło przy użyciu profesjonalnego alkomatu sprawdzić swoją trzeźwość. Dzięki temu mogą ocenić czy są w stanie wsiąść za kierownicę i bezpiecznie wrócić do domu.

Dodatkowo przeprowadzono ponad 70 tysięcy animacji z wykorzystaniem alkogogli. Pomogło to uczestnikom lepiej zrozumieć jak bardzo zmienia się nasza percepcja pod wpływem alkoholu.

Promocja odpowiedzialnego spożycia alkoholu

– Już piąty rok gościmy ze strefą Sprawdź Promile na letnich festiwalach, co pokazuje jak poważnie traktujemy długotrwałe zobowiązanie na rzecz promocji odpowiedzialnego spożycia alkoholu – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. – Wakacje to wspaniały czas na odpoczynek i dobrą zabawę, nie powinny być to jednak wakacje od myślenia. Musimy pamiętać, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu nigdy nie wchodzi w grę, niezależnie od tego jaka jest sytuacja czy zachowanie otoczenia. – dodaje.

Strefy Sprawdź Promile będą obecne na aż 20 letnich festiwalach

mapa imprez ze strefą Sprawdź PromileSezon 2019 strefa Sprawdź Promile rozpoczęła 9 maja na Juwenaliach Politechniki Rzeszowskiej. Pojawi się również na szeregu innych imprez studenckich:

Kortowiadzie w Olsztynie (17-19.05),
Ekonomaliach we Wrocławiu (23-25.05),
Juwenaliach Śląskich w Katowicach (23-25.05),
Juwenaliach Politechniki Łódzkiej (31.05-1.06)
Dniach Morza w Szczecinie (7-9.06),
Urodzinach Żubra w Białymstoku (15.06),
XXI Krajowym Święcie Truskawki (15-16.06),
Eleven Bike Fest we Wrocławiu (20-23.06)
Małopolskim Pikniku Lotniczym w Krakowie (22-23.06).

Strefy Sprawdź Promile nie mogłoby oczywiście zabraknąć na imprezach muzycznych: warszawskich Wiankach (20.06), Suwałki Blues Festival (12-14.07), Festiwalu w Jarocinie (12.07), Gdańsk Dźwiga Muzę (19-21.07), 90’Festival w Bielsku Białej (20.07), Audioriver w Płocku (26-28.07) i Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą (1-4.08).

Ostatnie trzy imprezy, na których gościć będzie strefa Sprawdź Promile to Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic w Szczecinie (9.08), Dni Pszczyny (24.08) oraz Fest Festival w Chorzowie (23.08).

Nowa odsłona bezpłatnej aplikacji

Uzupełnieniem wysiłku na rzecz promocji umiarkowanej i odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu jest nowa wersja bezpłatnej aplikacji Sprawdź Promile. Jest ona dostępna na stronie abcalkoholu.pl i pozwala oszacować ilość promili po spożyciu alkoholu. Dzięki temu pomaga w utrzymywaniu kontroli. Niedawno odświeżony serwis abcalkoholu.pl stanowi zaś kompendium wiedzy na temat alkoholu.