Bank BNP sponsorem tytularnym turnieju Sopot Open

Bank BNP Paribas został sponsorem tytularnym drugiej edycji męskiego turnieju tenisowego Sopot Open. Bank BNP Paribas poprzez zaangażowanie się w Polsce w turniej Sopot Open chce czerpać z doświadczenia i siły marki Grupy.

Pula nagród w sezonie 2019 została zwiększona z 64 tys. do 92 tys. euro. Tym samym w obowiązującej od tego roku pięciostopniowej skali trójmiejskie zawody stały się challengerem kategorii 100. Oznacza to, że jego triumfator otrzyma 100 punktów do rankingu ATP, a nie 90, jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie.

Dzięki temu Sopot Open będzie największym challengerem rozgrywanym w tym czasie w Europie. Sopot Open to impreza rangi ATP Challenger, w której wystąpi czołówka graczy sklasyfikowanych w rankingu ATP.

Grupa BNP Paribas związana jest z tenisem już ponad cztery dekady, stając się największym na świecie sponsorem tego sportu. Związek BNP Paribas i tenisa to dużo więcej niż sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki na całym świecie i prawdziwa pasja do sportu, który stał się częścią tożsamości marki Grupy.

Grupa angażuje się w rozwój tenisa, jako dyscypliny sportowej i to na wszystkich poziomach: rozgrywek profesjonalnych, takich jak Roland Garros, BNP Paribas Masters, Fed Cup by BNP Paribas i Davis Cup by BNP Paribas, rozgrywek amatorskich i juniorów (Junior Davis Cup and Junior Fed Cup by BNP Paribas) oraz tenisistów niepełnosprawnych (NECWorld Tour, Invacare World Team Cup).

Efektem działań promocyjnych jest również informacyjno-społecznościowy portalwww.wearetennis.com.