Zrównoważona logistyka dla zielonej branży

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, weźmie udział w największej imprezie branży ogrodniczej w Europie – targach spoga + gafa w Kolonii w Niemczech, które odbędą się w dniach 31 sierpnia – 2 września 2014. Dachser od lat specjalizuje się w obsłudze tej zielonej branży, realizując usługę DIY-Logistics na terenie całej Europy.
Podczas tegorocznych targów branży ogrodniczej spoga + gafa w Kolonii, Dachser przygotował dla swoich gości niespodziankę. Zwiedzający będą mogli trafić do stoiska operatora po zielonych śladach stóp, prowadzących od holu głównego aż do stoiska D001 w hali 6.1. Za każdą osobę, która odwiedzi stoisko, firma zasadzi jedno drzewo. W ten sposób Dachser włącza się w akcję sadzenia drzew, prowadzoną przez niemieckie stowarzyszenie branży DIY, budowlanej i ogrodniczej – BHB.

„Jak obliczyć dokładną emisję CO2 przypadającą na jedną przesyłkę i jak ją maksymalnie zminimalizować, obsługując jednocześnie dynamicznie rosnącą branżę DIY? To tylko przykładowe wyzwania stojące obecnie przed operatorami logistycznymi” – mówi Ralf Meistes, kierownik DIY-Logistics w Dachser.

Dachser, który jest wiodącą w Europie firmą logistyczną zajmującą się przesyłkami drobnicowymi, stosuje specjalny program komputerowy służący do obliczania ekologicznego śladu każdej transportowanej przesyłki. Program działa automatycznie, wykorzystując rzeczywiste dane transportowe, takie jak ciężar, typ pojazdu oraz odległość. System ten jest zgodny z europejską normą EN16258 oraz francuskim rozporządzeniem 1336 z 2011 roku, związanymi ze sprawozdawczością dotyczącą emisji CO2. Ponadto, Dachser wdrożył cały szereg rozwiązań na rzecz maksymalnego zmniejszenia wpływu transportu i magazynowania na środowisko.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.dachser.com/de/en/Ecology_49.htm