Znamy wyniki konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2020

W dwunastej edycji badań Great Place To Work® w Polsce uczestniczyło 111 firm. 28 spośród nich zakwalifikowało się na listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2020. Pierwsze miejsca w 3 kategoriach konkursowych zajęli: SC Johnson (firmy małe), Kongsberg Maritime Poland (firmy średnie) oraz Cisco Poland (firmy duże).

Tegoroczne ogłoszenie wyników konkursu odbyło się zgodnie z planem, 16 kwietnia 2020, ale tradycyjna Gala, jaka zazwyczaj towarzyszyła temu wydarzeniu, w nowej odsłonie została przeniesiona do internetu i była transmitowana online.

„80% pracowników firm, będących laureatami tegorocznego konkursu potwierdza, że pracują w świetnych miejscach pracy. W przypadku średniej krajowej ten odsetek wynosi zaledwie 48%. To doskonale pokazuje dystans dzielący te dwie rzeczywistości, ale i ogrom pracy, jaki laureaci wkładają w tworzenie miejsc pracy, w których wyróżnikiem jest partnerstwo, równe traktowanie i autentyczna troska o pracownika” – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place To Work® w Polsce.

Wzorem roku ubiegłego laureaci konkursu zostali wyłonieni spośród firm, które na wcześniejszym etapie uzyskały certyfikat Great Place To Work®. Aby przekroczyć próg certyfikacyjny firma musi uzyskać pozytywną ocenę od swoich pracowników, wyrażoną w anonimowej ankiecie Trust Index©: odsetek pozytywnych odpowiedzi musi wynosić co najmniej 65%. Jednak, aby zakwalifikować się na Listę, ten wskaźnik musi być jeszcze wyższy.

Więcej informacji o tegorocznych laureatach na stronie www.greatplacetowwork.pl