Znamy wyniki Global 100 Sustainability Index

Raport „2018 Global 100 Sustainability Index” został opublikowany w tym tygodniu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos przez Corporate Knights, kanadyjską firmę badawczą. 

Indeks Global 100 jest uznawany za najważniejszy światowy ranking w zakresie przejrzystości działań i zrównoważonego rozwoju. Wymienione w nim przedsiębiorstwa należą do grupy najlepszych firm w swoich branżach pod względem zrównoważonego rozwoju.

Corporate Knights co roku ocenia wszystkie giełdowe spółki, których kapitalizacja rynkowa wynosi co najmniej 2 miliardy USD. Indeks Global 100 jest tworzony za pomocą 12 wskaźników zrównoważonego rozwoju, takich jak produktywność w zakresie zużycia energii, wody i odpadów, innowacyjność, rotacja pracowników oraz poziom bezpieczeństwa.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się Francuska firma Dassault Systemes. W światowej branży spożywczej za najbardziej odpowiedzialną i zrównoważoną firmą uznany został McCormick & Company.

„Jestem dumny, że nasze zaangażowanie w zrównoważone działania zostało docenione już drugi rok z rzędu” – powiedział Lawrence Kurzius, prezes i dyrektor generalny McCormick and Company. “To wyróżnienie utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy słuszną drogę włączając zasady zrównoważonego rozwoju do wszystkich naszych działań, aby być przejrzystą firmą dla naszych interesariuszy i pozytywnie oddziaływać na społeczności, w których prowadzimy działalność, pozyskujemy surowce i zatrudniamy pracowników”.

Więcej: http://www.corporateknights.com