Znamy najlepsze STUDENCKIE METOD-y

Zakończył się konkurs STUDENCKIE METOD-y na najlepszy projekt kuchni z serii METOD, realizowany przez IKEA przy współpracy z Fundacją Rozwoju Talentów. Wszyscy laureaci będą mogli odbyć płatny staż w dziale Komunikacji i Projektowania Wnętrz w jednym z wybranych sklepów IKEA w Polsce.

 

Konkurs STUDENCKIE METOD-y, skierowany do studentów oraz słuchaczy wydziałów projektowania wnętrz uczelni wyższych w całej Polsce, prowadzony był od 23 października do 30 listopada 2014 roku. Jego celem było wyłonienie najbardziej funkcjonalnego projektu kuchni dla rodziny z dziećmi (2+2) wykorzystującego meble METOD.

Spośród 128 nadesłanych prac wybrano trzy najlepsze projekty. Ich autorzy zostaną nagrodzeni kartami upominkowymi IKEA o wartości odpowiednio 10 000, 5 000 i 3 000 złotych. Dodatkowo zwycięski projekt kuchni METOD zostanie zrealizowany w sklepie IKEA w Poznaniu. Ponadto siedem projektów otrzymało wyróżnienie. Wszystkich 10 laureatów odbędzie płatny miesięczny staż w dziale Komunikacji i Projektowania Wnętrz w jednym z polskich sklepów IKEA.

„Studenci znani są z kreatywności. Niejednokrotnie mieszkają na małych powierzchniach, dlatego muszą wykazywać się nietuzinkowym podejściem oraz skutecznymi sposobami wykorzystania przestrzeni i przedmiotów. Chcieliśmy poznać ich metody na funkcjonalną kuchnię” – powiedziała Grażyna Krysztofowicz, kierownik IKEA ds. rekrutacji i sukcesji. „W IKEA chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z osobami, które chcą się rozwijać i podejmować nowe wyzwania, dlatego wszystkich laureatów zapraszamy na staż. Mamy nadzieję, że nasz dział Komunikacji i Projektowania Wnętrz okaże się dla nich inspirującym miejscem pracy, w którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności i rozwijać kreatywność” – dodała Grażyna Krysztofowicz.

System METOD został wprowadzony do oferty IKEA w Polsce 1 kwietnia 2014 roku. To wyjątkowo innowacyjne rozwiązanie, które stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz, a jednocześnie jest łatwe w montażu i dostępne w przystępnych cenach. System opiera się na modułach będących wielokrotnością 20 cm, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do metrażu i układu przestrzennego mieszkania. Łącząc stylowy wygląd i funkcjonalność, meble METOD odpowiadają na indywidualne potrzeby i pozwalają wyrazić osobowość domowników.

Prace laureatów można oglądać na stronie www.studenckiemetody.pl.