Zimowe atrakcje z Eneą

fot. materiały prasowe

Enea odwiedzi Piłę, Gorzów Wlkp., Bydgoszcz i Poznań z Projektem Zimowym. W strefie Enei będzie można m.in. skorzystać z 25-metrowej zjeżdżalni czy oglądać pokazy rzeźbienia w lodzie. Enea zaangażowała w akcję także drużyny sportowe, które od lat wspiera jako sponsor tytularny.

Strefa Enei w Pile będzie dostępna dla spragnionych zimowych wrażeń mieszkańców i kibiców w sobotę od godziny 14 do 22 na parkingu przy hali MOSiR (ul. Żeromskiego 90). W strefie pełnej zimowych atrakcji na gości czekać będzie 25-metrowa zjeżdżalnia, pokazy laserowe i rzeźbienia w lodzie, fotobudka oraz stoiska z interaktywnymi grami i okularami VR. Na rozgrzanie nie zabraknie także ciepłej kawy i herbaty. Podczas wydarzenia dodatkowo będzie można wygrać bilety na mecz siatkarek Enei PTPS Piła, które w tym dniu zmierzą się z ekipą #VolleyWrocław.

– W tym roku próżno szukać zimy w Polsce, dlatego też postanowiliśmy uatrakcyjnić, szczególnie najmłodszym, weekendy bez śniegu i mrozu. Wspólnie ze wspieranymi przez Eneę klubami sportowymi zachęcamy mieszkańców do aktywnego spędzenia czasu – mówi Marcin Wenzel, kierownik biura komunikacji w Enei. – Byliśmy już w Zielonej Górze, gdzie przygotowane przez Eneę zabawy i konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Teraz przyszła kolej na Piłę, później Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz i Poznań – dodaje.

Projekt Zimowy Enei swój pierwszy przystanek miał w Zielonej Górze, uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób. Odwiedzający strefę korzystali ze zjeżdżalni czy z sześciu symulatorów sportów zimowych. Przy okazji wypito 1 100 herbat i 800 kaw oraz zrobiono 750 zdjęć w fotobudce Enei.

Kolejne spotkanie w ramach Projektu Zimowego Enei odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim w sobotę, 22 lutego. Tego samego dnia odbędzie się także mecz koszykarek Polskiej Strefy Inwestycji Enei AZS Gorzów Wlkp., na który bilety będzie można wygrać w strefie Enei.

Wspólnie z Eneą Astorią Bydgoszcz zimowe spotkanie z atrakcjami w Bydgoszczy odbędzie się w niedzielę, 1 marca. Tego dnia do wygrania w strefie będą bilety na mecz Enei Astorii Bydgoszcz z HydroTruckiem Radom.

Na zakończenie Projektu Zimowego Enea ze swoją strefą przenosi się do Poznania. W sobotę, 7 marca – oprócz zabaw i konkursów przygotowanych w zimowej strefie – rozegrane zostaną dwa mecze drużyn wspieranych przez Eneę: Enea Energetyk Poznań zagra z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, a Enea AZS Poznań – z Arką Gdynia.

W każdym z miast na odwiedzających w strefie zimowej Enei czekają te same atrakcje. Nikogo nie ominie możliwość zjazdu na 25-metrowej ślizgawce, obejrzenia pokazu rzeźbienia w lodzie, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia czy napicia się gorącej herbaty. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.