Zielone partnerstwo – 60 ton mebli zamiast na wysypisko trafiło do Restore

Bank BNP Paribas i Fundacja Habitat for Humanity Poland dzieląc wspólne wartości, takie jak odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego, zawarły umowę o współpracy. W jej ramach Bank BNP Paribas przekazał w darowiźnie Fundacji Habitat for Humanity Poland wyposażenie z dwóch likwidowanych lokalizacji banku. Dzięki temu przekazane Fundacji do odsprzedaży w sklepie ReStore meble biurowe, w tym około 1000 stanowisk pracy, zyskały drugie życie, a nie trafiły do utylizacji.

Otwarty pomimo pandemii w maju 2020 roku ReStore w Warszawie na ul. Łojewskiej 12, to sklep dobroczynny z meblami, artykułami wyposażenia wnętrz, wykończeniowymi i innymi przedmiotami –  ładnymi i funkcjonalnymi, dostępnymi w atrakcyjnych cenach. Na ReStore w wersji online można obejrzeć wybrane przedmioty, będące częścią oferty sklepu stacjonarnego. Ten jedyny w Europie kontynentalnej projekt ma również promować postawy dobroczynne, ekologiczne i twórcze, łączyć pokolenia oraz integrować lokalną społeczność.

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy działania ReStore przyczyniły się do uratowania blisko 350 ton produktów, które potem zostały sprzedane lub przekazane do dalszego użytku. Każdy może przyłączyć się do tej akcji, kupując w sklepie lub przynosząc do niego przedmioty dobrej jakości, których już nie potrzebuje.

Zysk ze sprzedaży wspiera Fundację Habitat for Humanity Poland w realizacji jej celów statutowych. W Polsce Habitat for Humanity działa od 1992 roku – poprawiając m.in. warunki mieszkaniowe osób w potrzebie, zapobiegając bezdomności poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań mieszkaniowych, wspierając osoby, rodziny, a także organizacje pożytku publicznego prowadzące działalność opiekuńczą, schroniska czy mieszkania chronione.

Dziękujemy bardzo przedstawicielom Banku BNP Paribas zaangażowanym w nasze działania. Jesteśmy dumni, że realizując Strategię CSR i Zrównoważonego Rozwoju, Bank BNP Paribas wraz z Fundacją Habitat for Humanity Poland przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, ale przede wszystkim zmieniają sytuację mieszkaniową w Polsce, dając konkretnym osobom dom, który oznacza stabilizację i możliwość rozwoju – podkreśla Maria Malinowska-Sikora, Dyrektor Rozwoju ReStore, Habitat for Humanity Poland.

Źródło: Fundacja Habitat for Humanity