„Zielona Kraina” edukuje uczniów w Szczecinie

Rozpoczęły się kolejne bezpłatne warsztaty dla czwartoklasistów w ramach programu edukacji żywieniowej „Zielona Kraina”. Zajęcia odbędą się w styczniu i lutym br. w 60 klasach szczecińskich szkół podstawowych.  Program „Zielona Kraina” realizowany jest przez koalicję firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Sp z o.o. pod patronatem merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia.

 

Warsztaty obejmują interaktywne pogadanki dotyczące zasad prawidłowego żywienia, wspólne przygotowywanie posiłków ze świeżych owoców i warzyw, prezentację zawodu dietetyka oraz gry i zabawy edukacyjne. Program zajęć wpisuje się w podstawę programową szkoły podstawowej oraz uwzględnia aktualne trendy żywieniowe zalecane przez ekspertów.

Szkoły biorące udział w akcji zwracały uwagę na wiele korzyści związanych z uczestnictwem w warsztatach.

– Zdaniem nauczycieli, dużą zaletą zajęć jest ich część praktyczna, polegająca na wspólnym przygotowywaniu posiłków. Dzięki temu dzieci chętnie je spożywają. Warsztaty są także okazją do poznania nowych warzyw czy owoców, z którymi uczniowie nie mieli wcześniej styczności – mówi Hanna Stolińska-Fiedorowicz, koordynator merytoryczny Instytutu Żywności i Żywienia.

Cykle warsztatów „Zielona Kraina”

W ramach pierwszej edycji programu, która trwała od lutego do czerwca 2016 r., w czterech miastach: Wrocławiu, Białymstoku, Kielcach i Poznaniu, odbyło się ponad 200 spotkań edukacyjnych, w których udział wzięło ponad 4 tysiące uczniów i 200 nauczycieli z około 70 szkół. Druga edycja projektu ruszyła 26 września 2016 r. w Warszawie. Od września do końca grudnia warsztaty odbyły się w 49 szkołach w Warszawie i Olsztynie – wzięło w nich udział blisko 4 tysiące dzieci i 183 nauczycieli. Łącznie w roku szkolnym 2016/2017 dietetycy przeszkolą około 8 tysięcy czwartoklasistów. Oprócz Warszawy, Olsztyna, Szczecina, Bydgoszczy i Torunia odwiedzą Trójmiasto.