Zbiórka z pomysłem

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

Innowacyjność i kreatywność to cechy pożądane nie tylko w biznesie. W aktywności społecznej również. Można czekać, aż pieniądze zbiorą się same, ale można też zachęcić do wsparcia szlachetnego celu w niekonwencjonalny sposób. Dziś będzie o godnej uwagi akcji, którą prowadzą rodzice dzieci z publicznego katolickiego przedszkola nr 210 na warszawskich Sielcach – zapowiada Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Przedszkole ma długą historię i wieloletnią tradycję. Zgromadzenie Sług Jezusa uruchomiło je w 1940 roku. Niemal osiemdziesiąt lat i trzy rzeczywistości – okupacyjna, socjalistyczna i demokratyczna. Na początku opiekowało się 40 dziećmi, dzisiaj podopiecznych jest dwa razy więcej. A ponad połowa z nich pochodzi z rodzin wielodzietnych.

Rodzice maluchów chcą podwoić i tę liczbę. Stąd wziął się pomysł na budowę nowego budynku przedszkola, który pomieściłby 150 dzieci. Na to zaś potrzeba środków, i to niemałych. Co istotne, przedszkole jest placówką publiczną, dostępną dla każdego. Zakon przekazał już działkę przy ul. Teresińskiej. Powstał projekt obiektu i w 2015 roku uzyskano pozwolenie na budowę. Brakuje tylko pieniędzy – dotąd udało się zebrać około jednej piątej potrzebnej kwoty.

Pytanie, przed którym stają inicjatorzy wszystkich podobnych akcji, brzmi: jak w niebanalny sposób zachęcić do hojnych datków? Rodzice przedszkolaków znaleźli odpowiedź – na scenie!

Co roku organizowane jest przedstawienie dla najmłodszych. Nie żadna amatorszczyzna, ale pełen profesjonalizm – począwszy od reżyserii aż po kostiumy i rekwizyty. Każdy, kto przyjdzie, może datkiem wesprzeć budowę nowego gmachu dla przedszkola.

Najbliższy spektakl odbędzie się w niedzielę 28 maja w samo południe na scenie teatralnej w Starej Pomarańczarni w Łazienkach. Warto przyjść z dziećmi i warto wesprzeć wartościową inicjatywę.
Więcej szczegółów na stronie www.7milionow.pl .
Zapraszam – do oglądania i do wspierania!

Źródło: http://krzysztofprzybyl.natemat.pl/207585,zbiorka-z-pomyslem

Zapisz