Zasłużony dla Świętokrzyskiego Sportu

W piątek, 2 lutego podczas gali w Targach Kielce poznaliśmy laureatów 66. Plebiscytu Sportowego Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017. Tytuł “Zasłużony dla Świętokrzyskiego Sportu” przyznany został Bertusowi Servaas, Prezesowi VIVE Textile Recycling, właścicielowi spółek Grupy VIVE.


Od 2002r. do chwili obecnej Bertus Servaas zarządza klubem sportowym VIVE Kielce. W tym czasie klub zdobył 9 tytułów Mistrza Polski, 12 razy Puchar Polski, 3 krotnie awansował do Final Four Ligi Mistrzów EHF (w sezonach 2012/2013 i 2014/2015 zajął 3 miejsce a w sezonie 2015/2016 jako jedyny dotychczas klub z Polski został zwycięzcą tych elitarnych rozgrywek) oraz zajął 3 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata Super Glob. Drużyna zyskała tytuł klubowej drużyny roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego w latach 2003 i 2016.

Spółki Grupy VIVE są sponsorem tytularnym drużyny piłki ręcznej PGE VIVE Kielce. W 2010 roku klub zdobył nagrodę biznesu sportowego DEMES, który najlepiej łączy sport z biznesem. W ostatnich latach zyskał znaczenie na arenie międzynarodowej dzięki sukcesywnemu budowaniu składu drużyny i odnoszonym przez nią zwycięstwom.

Od kilkunastu lat klub stawia na rozwój i szkolenie młodzieży. W Klubie VIVE Kielce trenuje około 550 dzieci i młodzieży.

Bertus Servaas zwraca szczególną uwagę na działania społecznie odpowiedzialne, promując postawy proekologiczne, filantropijne, jak również dbałość o ducha sportowego. W ramach działań fundacji VIVE Serce Dzieciom realizuje turniej „Mała Liga Piłki Ręcznej”, który na mapie województwa świętokrzyskiego pojawił się w 2004 roku. Głównym celem zawodów jest propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia poprzez promocję piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Profesjonalna organizacja zawodów ukazuje młodym ludziom, że uczestniczą w wielkim wydarzeniu sportowym, w którym nie kto inny, ale właśnie oni odgrywają najważniejszą rolę. Przygotowania do samych rozgrywek odbywają się na wysokim poziomie. Stąd w treningi włączają się zawodnicy KS VIVE Tauron Kielce, Mistrzowie EHF Champions League 2015/2016. Turniej cieszy się wsparciem Sławomira Szmala polskiego piłkarza ręcznego, występującego na pozycji bramkarza. Sławek jest przyjacielem Fundacji VIVE Serce Dzieciom i jako zawodnik drużyny VIVE Tauron Kielce najlepszym kandydatem na trenera młodych kadr.