Zapraszamy do Gdańska! Już 5 września ruszają branżowe mistrzostwa Europy!

Musicie być w Gdańsku na branżowych mistrzostwach Europy Euroskills2023. Kiedy? Od 5 do 9 września. Zobaczycie widowiskową rywalizację najlepszych spawaczy, kucharzy, murarzy i fachowców w 40 innych dyscyplinach. O medale będzie walczyć 600 zawodników z 32 krajów. A wszystko za darmo – wystarczy zarejestrować się na stronie euroskills2023.org

Już 5 września, o godz. 19:30 zapraszamy na ceremonię otwarcia mistrzostw na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Widzowie poczują się jak na prawdziwych igrzyskach olimpijskich, ponieważ organizatorzy zaplanowali oszałamiający przemarsz wszystkich narodowych reprezentacji. Wydarzenie uświetni występ Tatiany Halicyny – ukraińskiej artystki sztuki animacji piaskowej i malowania światłem, zwyciężczyni polskiej edycji „Mam talent” w 2013 roku oraz autorki piaskowego klipu reklamowego Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Muzycznych wrażeń dostarczy DJ Gromee – jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce producentów muzycznych, remikserów i twórców muzyki klubowej.

Na widowni podczas igrzysk branżowych starego kontynentu pojawią się m.in.: Nicolas Schmit, Komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i równych szans, Manuela Geleng, Dyrektor Generalny ds. zatrudnienia i spraw społecznych w Komisji Europejskiej oraz  Vladyslav Yatsuk, Wiceminister Młodzieży i Sportu Ukrainy

Od 6 do 8 września przenosimy się na areny zmagań w 43 dyscyplinach skupionych w sześciu obszarach: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda. Na Waszych oczach specjaliści i fachowcy z całej Europy będą walczyć o najcenniejsze trofea. Wśród nich polska reprezentacja licząca 41 zawodników. Czekamy na Was – kibiców – od środy do piątku, między 9:00 a 17:00, na terenach Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO. Musimy zagrzewać polskich zawodników! Tym bardziej, że organizatorzy zapewniają bezpłatny transport z dworca Gdańsk Główny.

Widzowie także poczują smak rywalizacji. W konkurencji „serwis restauracyjny” będą mogli zasiąść przy stolikach, jako obsługiwani goście, i sami spróbować ocenić umiejętności kelnerów z całej Europy.

Podczas igrzysk odwiedzić stanowisko organizatora mistrzostw – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Eksperci doradzą jak przygotować profesjonalny profil zawodowy oraz skuteczne CV.

Na terenie imprezy dostępne będą również foodtrucki oferujące dania kuchni lokalnej, jak i międzynarodowej.

Mistrzostwa zakończą się na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, 9 września, o godz. 18:00. Widzowie będą świadkami uroczystych ceremonii medalowych i wezmą udział w muzycznym święcie, dzięki występowi Kamila Bednarka, finalisty programu „Mam Talent” i jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów reagge!

Przyszły tydzień warto spędzić w Gdańsku! Zapraszamy na EuroSkills2023 – największe na naszym kontynencie zawody umiejętności branżowych!