XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń

„Niepodległa – nowe wyzwania” to temat przewodni Welconomy Forum in Toruń (XXVI edycji Forum Gospodarczego), które odbędzie się w dniach 18-19 marca 2019 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki Toruń i hotelu Copernicus.

 

Miniony rok upłynął pod znakiem świętowania 100-lecia Niepodległości Polski. Był to również czas na refleksję dotyczącą przyszłości Polski, planów inwestycyjnych, nawiązywania i umacniania międzynarodowych sojuszy czy zwiększania bezpieczeństwa kraju. Podczas tegorocznego Welconomy Forum zaproszeni eksperci i goście dyskutować będą na tematy gospodarcze w obliczu nowych wyzwań stojących przed niepodległą Polską. Wśród ubiegłorocznych prelegentów znalazły się takie tuzy jak Kapsch, PZL-Świdnik, Jeronimo Martins Polska czy Światowe Centrum Słuchu.

W dniach 18-19 marca 2018 roku Stowarzyszenie Integracja i Współpraca organizuje kolejną, XXVI już edycję Welconomy Forum in Toruń – jedną z największych imprez ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, na którą przyjedzie około 2000 gości. Będą to eksperci, przedstawiciele rządu, samorządów, politycy, przedstawiciele nauki, przedsiębiorcy, a także dziennikarze reprezentujący wszystkie rodzaje dostępnych nośników informacji. Prelegenci występujący podczas Welconomy reprezentować będą wiele branż i poglądów, dzięki czemu bieżące tematy polityczno- gospodarcze analizowane będą z wielu perspektyw, dając pełen obraz rzeczywistości. Sesja Plenarna pod hasłem „Niepodległa – nowe wyzwania” zostanie otwarta krótkim wykładem inauguracyjnym prof. Jerzego Buzka. Następnie prof. Michał Kleiber poprowadzi dyskusję, w której udział wezmą Ministrowie: Henryk Kowalczyk – Ministerstwo Środowiska, Marek Zagórski- Ministerstwo Cyfryzacji, Jerzy Kwieciński – Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, omawiając „nowe wyzwania” dla polskiej gospodarki takie jak smog, odpady, cyberbezpieczeństwo oraz innowacyjność.

– Cieszymy się, że Welconomy Forum in Toruń staje się kolejny raz miejscem, platformą do spotkania się przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki, by wspólnie podsumować najważniejsze wydarzenia roku, w którym świętowaliśmy 100-lecie Niepodległości Polski – mówi Jacek Janiszewski Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora wydarzenia.

Po zakończeniu pierwszej części konferencji, która odbędzie się w CKK Jordanki, goście zostaną zaproszeni do hotelu Copernicus, gdzie zaplanowana jest część warsztatowa. Dyskusje będą prowadzone w ramach 30 paneli tematycznych. Ponadto organizatorzy zapewniają doskonałą przestrzeń do rozmów dwustronnych oraz promocji przedsiębiorstw i instytucji.

Podczas Welconomy będą poruszane również sprawy międzynarodowe. W ramach kontynuacji tematyki związanej z krajami, które były prezentowane na Welconomy w latach ubiegłych, takich jak Rosja, Kazachstan, Białoruś i Indie, analizowana będzie współpraca handlowa tych państw z naszym krajem. Forum jest również platformą do rozmów na temat możliwości inwestycyjnych w nowych państwach promowanych na Welconomy a mianowicie Brazylii, Iraku, Angoli i Indonezji.

Program XXVI edycji Welconomy in Toruń znajdziecie Państwo na stronie www.welconomy.pl

Program jest systematycznie uzupełniany, ponieważ coraz więcej osób i firm zgłasza chęć zabrania głosu w debacie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.