XI Forum Promocji Turystycznej – jak promować polskie zamki?

Jarosław Struczyński – kasztelan zamku w Gniewie i Anna Żabska – prezes Zamku Książ, spotkają się na scenie podczas Pojedynku Ekspertów na XI Forum Promocji Turystycznej organizowanym przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl w Terminalu Lotniska Warszawa-Radom już 12 października.

Zamek w Gniewie zbudowali Krzyżacy, Zamek Książ – Piastowie. Pierwszy leży na Pomorzu, nad Wisłą; drugi – na wzgórzu o wysokości ponad 380 metrów, na obrzeżach Wałbrzycha. Gniew był największym zamkiem krzyżackim na lewym brzegu Wisły, Książ jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Oba obiekty są atrakcjami turystycznymi, oba też mają bogatą historię pełną tajemnic i zmieniających się właścicieli.

Jak ważna jest historia, legendy w kreowaniu wizerunku historycznej atrakcji turystycznej? Czy turyści interesują się historią i dlaczego odwiedzają zamki? W jaki sposób rekonstrukcje historyczne i spektakle pomagają w promocji? Czy łatwiej być kasztelanem czy prezesem zamku?

O tym między innymi porozmawiają zaproszeni przez nas do Pojedynku Ekspertów „Wakacje z duchami, czyli zamek zamkowi nierówny – jak promują się historyczne obiekty w Polsce?” Anna Żabska, prezes Zamku Książ oraz Jarosław Struczyński, kasztelan Zamku w Gniewie.

Debata będzie punktem programu XI Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 12 października 2022 roku w Terminalu Lotniska w Radomiu.

Organizatorem Forum jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorami są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Lotnisko Warszawa-Radom

Złotymi Partnerami są: Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, Województwo Podkarpackie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne Bułgarii

Partnerami są: Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki – IGTO, Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna „Gromada”, MerlinX, Tourist Polska, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki, Sykon.pl, UNIQA, Polski Holding Hotelowy,

Patronem Honorowym jest Ministerstwo Sportu i Turystyki

Patronami są: AM Art Media Agencja PR, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Pracodawcagodnyzaufania.pl, RaportCSR.pl

Więcej: https://forumpromocjiturystycznej.pl/