Wystartowała kampania #ZespolKolorowychSkarpetek

fot. Marcin Witkowski

Ruszyła druga edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #ZespolKolorowychSkarpetek, mającej na celu uświadomienie Polakom, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne.

Kampanię wymyśliła i organizuje Kaja Bielawska, której siostra Monika cierpi na zespół Downa. Obie panie były niejednokrotnie świadkiem negatywnego postrzegania osób z Downem i zachowań głęboko je raniących. To stało się impulsem do zainicjowania ogólnopolskiej akcji #ZespolKolorowychSkarpetek.

#ZespolKolorowychSkarpetek dla osób z zespołem Downa

Akcja rozpocznie się w Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, który przypada na 21 marca. Główną osią działań jest spot obalający stereotypy związane z zespołem Downa. Do akcji zaproszono 8 osób z trisomią 21, które podzieliły się swoimi doświadczeniami, opowiedziały, co dla nich znaczy zespół Downa, jakie mają pasje i marzenia.

Aby włączyć się do akcji i okazać solidarność z osobami dotkniętymi wadą genetyczną wystarczy udostępnić w mediach społecznościowych zdjęcie w kolorowych skarpetkach nie do pary, symbolizujących różnorodność genetyczną z hasztagiem #ZespolKolorowychSkarpetek.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kampania-zespolkolorowychskarpetek-swiatowy-dzien-oosb-z-zespolem-downa