Wylicytuj bombkę i pomóż niepełnosprawnym dzieciom

2 grudnia w Atrium Biała odbędzie się IX edycja Festiwalu Bombki Choinkowej. W trakcie akcji charytatywnej będzie można wylicytować ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane przez znane osobistości. W tym roku na aukcję swoje bombki przekazali m.in. Margaret, Katarzyna Kowalska czy piłkarze Jagiellonii Białystok. Dochód z imprezy zasili konto niepełnosprawnych maluchów z przedszkola w Białymstoku.

Grudniowy Festiwal Bombki Choinkowej w Atrium Biała stał się już tradycją. Coroczna akcja charytatywna ma na celu zebranie pieniędzy na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 12 „Tęczowe” w Białymstoku.

W ubiegłych latach licytowane ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonali: Para Prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy, Ryszard Kaczorowski, Lech Wałęsa, Donald Tusk, a także znani i lubiani ludzie świata estrady i kultury – Krzysztof Penderecki, Urszula Dudziak, Emilia Krakowska, Katarzyna Skrzynecka, Michał Bajor, Joanna Liszowska, członkowie zespołu Zakopower czy Elektryczne Gitary oraz wielu innych. W akcję włączyli się także dziennikarze TVP Białystok, TVN i TVN24, radia, prasy oraz portali internetowych, jak również znani sportowcy i tancerze.

W tym roku na licytację przeznaczone zostaną dekoracje przygotowane między innymi przez Margaret, Katarzynę Kowalską, Mieczysława Szcześniaka, piłkarzy Jagiellonii czy członków zespołu Czerwone Gitary. Na aukcję wystawiona będzie również piłka z autografem Marcina Gortata.

– Festiwal Bombki Choinkowej cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony znanych osób, które przygotowują na tę okazję własnoręcznie pomalowane bombki. Jednocześnie co roku wydarzenie przyciąga uwagę mieszkańców Białegostoku i okolic, biorących udział w licytacji wyjątkowych ozdób świątecznych. To dla nas ogromna satysfakcja i duża radość, że w ten sposób możemy pomóc potrzebującym dzieciom. Mamy nadzieję, że i w tym roku goście naszego centrum hojnie wesprą akcję – mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

To nie wszystkie atrakcje, które tego dnia czekają na odwiedzających Atrium Biała. Dodatkowo
w programie znalazły się występy dzieci, piernikowe niespodzianki oraz loteria fantowa.

Festiwal Bombki Choinkowej odbędzie się 2 grudnia, w godzinach 13.00 – 17.00, na rotundzie przy środkowym wejściu od ul. Miłosza, pomiędzy sklepami House i Sephora. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie centrum www.atrium-biala.pl.