Wydawnictwo Solaris na Polconie

polconKsięgarnia i wydawnictwo Solaris są mocno zaangażowane w tegoroczny Polcon organizowany przez Stowarzyszenie Avangarda, zaczynający się w najbliższy czwartek na kampusie Politechniki Warszawskiej, w samym centrum Warszawy.

Stoisko księgarni będzie się znajdowało w samym centrum Targów Nauki w holu Politechniki – wstęp na targi WOLNY. Na stoisku będzie można nabyć ok. 2000 tytułów z szeroko rozumianej fantastyki, książki wszystkich autorów obecnych na Polconie, pozycje unikalne, dystrybuowane poza rynkiem książki, w tym pozycje z self publishingu i z niskonakładowych serii Archiwum Polskiej Fantastyki i Galaktyka Gutenberga.

Każdy akredytowany uczestnik Polconu otrzyma od księgarni bon rabatowy w wysokości 20 zł na na zakup książek wydawnictwa Solaris.

Samo wydawnictwo Solaris zaprasza na premiery książkowe do klubu Amplitron. W czwartek o 17 będzie to premiera antologii “Złoty Wiek SF tom 3”, w piątek o 11 premiera wznowienia po blisko półwieczu debiutanckiej powieści Janusza A. Zajdla “Lalande 21185”, a w sobotę o 15.30 premiera trylogii kosmicznej Krzysztofa Borunia i Andrzeja Trepki: “Zagubiona przyszłość”, “Proxima” i “Kosmiczni bracia”.

Oprócz tego, redaktor naczelny wydawnictwa, Wojtek Sedeńko zaprasza na swoje dwie prelekcje, obie w sobotę w sali LIT 3. O 12 będzie mówił o kanonie science fiction z okazji wydania dwóch serii antologii: “Rakietowe szlaki” i “Złoty Wiek SF”. Z kolei o 18 zaprasza “stary fandom” i wszystkich zainteresowanych historią fandomu miłośników fantastyki na wieczór wspomnień o początkach fandomu polskiego. Sam zapisał się do tego ruchu w 1978 roku, a więc 35 lat temu. Od tamtego czasu uczestniczył w setkach konwentów w Polsce i zagranicą, sam zorganizował  ok. 30 konwentów i festiwali, wydawał fanziny. Zaprezentuje kilkaset unikatowych zdjęć.

Na Polconie będzie obecnych wielu pisarzy z kraju i zagranicy. Jednocześnie bardzo ciekawy program zaprezentuja naukowcy w ramach Dni Nauki, w tym samym budynku co targi.

Szczegóły programu na www.polcon.waw.pl