Współpraca ze społecznością lokalną w PPG Industries

W sobotę 12 września w Cieszynie hucznie otwarto odnowiony plac zabaw dla dzieci w Parku pod Wałką po renowacji i rozbudowie zrealizowanej przez wolontariuszy z firmy PPG Polifarb Cieszyn. Park pod Wałką jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców, tu koncentruje się życie rodzin z małymi dziećmi ściągającymi zarówno z polskiej, jak i z czeskiej części miasta, a także z pobliskich osiedli. Dlatego gdy tylko pojawiła się możliwość upiększenia okolicy w ramach globalnego programu „Colorful Communities” („Kolorowe Społeczności”), zatrudnieni w firmie cieszynianie zdecydowali, że to właśnie miejsce szczególnie zasługuje na renowację.

 

Odnowienie podniszczonych przez słońce i deszcze urządzeń, rozbudowa placu i podniesienie poziomu bezpieczeństwa jest przykładem zgodnej współpracy mieszkańców, Urzędu Miasta i zakładu pracy. W ramach programu wolontariatu pracowniczego grupa pracowników PPG odnowiła i odmalowała istniejące urządzenia . Miasto dokupiło kilka nowych sprzętów, zainstalowało barierki zapobiegające nagłemu wybiegnięciu dziecka na pobliską Aleję Łyska oraz płot oddzielający urządzenia do zabaw od ruchliwej drogi, zorganizowało też festyn integracyjny dla rodzin z dziećmi. Natomiast firma PPG sfinansowała realizację całej inicjatywy ze specjalnego funduszu.

Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna podkreśla, że „jest to jedna z największych inicjatyw na rzecz mieszkańców zrealizowana przez firmę już działającą w Cieszynie. Dotychczas większość tego typu działań była bowiem podejmowana przez firmy szukające dla siebie miejsca i rozpoczynające działalność w naszym mieście. Dlatego przyjmujemy inicjatywę PPG z dużą wdzięcznością. Serdecznie dziękujemy też pracownikom firmy, którzy włożyli naprawdę dużo czasu, pracy i serca w odnowienie placu zabaw” – dodaje Ryszard Macura.

Odnowienie placu zabaw w Cieszynie w ramach programu „Colorful Communities” jest częścią szerszej współpracy firmy ze mieszkańcami miasta. Wolontariusze działający pod szyldem „Przyjaciele z PPG” prężnie angażują się w działalność społeczną. Pomagają m.in. w remontach szkół i szpitali, organizują zbiórki darów dla najmłodszych. W ten sposób od kilku lat są organizowane wyprawki szkolne dla dzieci i paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin. Firma wspiera też edukację, współpracuje z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną, władzami miasta i zainteresowanymi środowiskami lokalnymi.

Głównym założeniem programu Colorful Communities jest upiększanie miejsc w okolicy naszych zakładów, my jednak chcieliśmy pójść o krok dalej. Priorytetem naszej firmy jest ogólnie rozumiane bezpieczeństwo. Dlatego zdecydowaliśmy rozszerzyć projekt o budowę elementów zwiększających bezpieczeństwo użytkowników – zwłaszcza najmłodszych. – mówi Waldemar Gołębiewski, Dyrektor Zakładu PPG Polifarb Cieszyn.