Wsparciedlaszpitala.pl szuka wolontariuszy – koordynatorów lokalnych

– To koordynatorzy są krwiobiegiem platformy – opowiada współtwórca platformy, Jakub Jasiczak. – Oni właśnie odpowiadają za dostarczenie produktów: we właściwej ilości, do właściwej placówki i od właściwego darczyńcy. To jest ich ogromny, osobisty wkład we wsparcie placówek medycznych.

Do systemu codziennie rejestrują się nowe szpitale oraz domy pomocy społecznej. Przy rosnącej liczbie potrzebujących placówek, zapotrzebowanie na koordynatorów nie zmniejsza się. Aby przyłączyć się do akcji wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie wsparciedlaszpitala.pl. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez organizatorów, a chętni zanim zaczną pomagać, przechodzą obowiązkowe szkolenie. Już będąc „w akcji” mogą liczyć na stałe wsparcie zespołu ds. koordynatorów.

Cechy dobrego koordynatora

Twórcy platformy podkreślają, że oczywiście jest lista ważnych warunków, które na pewno są przydatne w pracy koordynatora: posiadanie własnego środka transportu, koniecznego do przewożenia produktów, bardzo dobra organizacja pracy oraz dyspozycyjność. Nie są to jednak warunki konieczne.

– Szukamy przede wszystkim osób zakręconych, pozytywnych, z pasją do pomagania. Dla których, nie ma rzeczy niemożliwych. Wierzymy, że takie osoby, które po prostu chcą pomagać, które rozumieją, jak wielkie znaczenie ma prosty transport maseczek do szpitala, znakomicie sprawdzą się w roli koordynatorów – mówi Jakub Jasiczak.

Więcej: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/