Wsparcie dla przyszłych medalistów

Sezon zimowy oficjalnie rozpoczęty. Znów kibicujemy naszym skoczkom, łyżwiarzom i narciarzom, trzymając kciuki za ich sukcesy na zawodach. Z myślą o przyszłych mistrzach polskiego sportu, powstała akcja na rzecz Polskich Nadziei Olimpijskich, w którą możesz się włączyć jeszcze do końca grudnia. Kupując produkty P&G, takie jak proszek do prania Ariel czy płyn do płukania Lenor, w sklepach sieci Eurocash oraz Piotr i Paweł wspierasz rozwój młodych talentów, by za kilka lat to oni mogli dostarczać nam niezapomnianych sportowych wrażeń! Zgromadzone fundusze przeznaczone zostaną także na rozwój i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych poprzez sport.

 

Lubimy cieszyć się z olimpijskich medali i z dumą kibicować najlepszym polskim sportowcom. Warto jednak pamiętać, że żaden sportowy sukces nie byłby możliwy, gdyby nie odpowiednie zaplecze treningowe, sprzęt, najlepsi trenerzy i nowoczesne metody szkoleniowe. To dzięki nim młodzi sportowcy mogą rozwijać swoje umiejętności w drodze na olimpijski szczyt. Środki na pomoc utalentowanym zawodnikom gromadzone są w ramach programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, prowadzonego przez Polską Fundację Olimpijską przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Fundację Polsat, we współpracy z Procter & Gamble, Telewizją Polsat, PGNiG oraz Grey Group.

W ramach programu wsparcie uzyskują organizacje sportowe, które pomagają najbardziej utalentowanym młodym sportowcom doskonalić ich umiejętności. Dzięki inicjatywie mogą oni trenować w odpowiednio do tego przystosowanych ośrodkach i na nowoczesnym sprzęcie. „Nawet największy talent bez dostępu do nowoczesnych systemów szkoleniowych i odpowiedniego zaplecza treningowego nie zapewni młodym sportowcom miejsca na olimpijskim podium. Aby sięgać w przyszłości po medale, młode talenty właśnie dziś potrzebują naszego wsparcia” – przekonuje Otylia Jędrzejczak, dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich, mistrzyni świata i Europy, ambasadorka Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie.

„Polskie Nadzieje Olimpijskie” to także inicjatywa na rzecz propagowania sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci chorych i niepełnosprawnych. Sport stanowi dla nich bowiem szansę na pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym, rozwija osobowość, dodaje pewności siebie, buduje wiarę we własne możliwości. Dlatego część grantów w ramach programu zostanie przyznana organizacjom działającym właśnie na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych.

Jeśli chcesz wesprzeć młodych ludzi i umożliwić im rozwój poprzez sport, przyłącz się do akcji „Polskie Nadzieje Olimpijskie”. Wystarczy, że do końca grudnia 2015, w sklepach sieci Piotr i Paweł oraz Eurocasch (m.in. Delikatesy Centrum, sklepy ABC) kupisz produkty marek P&G, w tym: produkty dla kobiet Always, Discreet, Naturella i Gillette Venus, pieluszki i chusteczki Pampers, produkty do pielęgnacji włosów Head&Shoulders, Pantene i Wella, produkty do pielęgnacji tkanin i domu Ariel, Bonux, Vizir, Lenor, Fairy, odświeżacze Ambi Pur, produkty dla mężczyzn Gillette i Old Spice, produkty do higieny jamy ustnej Oral-B i Blend-a-med oraz produkty Duracell.

Zgromadzone w ten sposób fundusze, zostaną przekazane w postaci grantów na rzecz wyłonionych organizacji i klubów sportowych, które zgłosiły się do trwającej obecnie edycji programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”. Granty przyznawane będą w ramach dwóch filarów: „Sport Dzieci i Młodzieży” oraz „Upowszechnianie Sportu dla Dzieci i Młodzieży Chorej lub Niepełnosprawnej”.

Więcej informacji na stronie: www.polskienadzieje.pl