Wręczono wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki” i „Promotor Polski”

W czwartek, 11 maja 2017 roku podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wręczyła wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki”. Honorowymi tytułami wyróżniono 6 polskich firm, których liczne sukcesy przyczyniają się do budowania marki „Polska” zarówno w świadomości Polaków, jak i za granicą. W gronie nagrodzonych znalazły się: FAKRO, Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA, URSUS, Selena, Newag oraz Grupa Maspex.

 

Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego pierwszy raz w ciągu ponad 25-letniej historii istnienia Fundacji nagradzając polskie firmy, wychodzi poza ramy Konkursu „Teraz Polska” – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji. – Wyróżniając przedsiębiorców tytułem „Promotor Polskiej Gospodarki”, pragniemy z jednej strony przekazać nasze uznanie za wkład w budowanie konkurencyjnej gospodarki i marki naszego kraju, z drugiej natomiast pokazać Polakom sukcesy polskiej przedsiębiorczości, które budować powinny naszą narodową dumę – tłumaczy.

Obecność rozpoznawalnych i silnych marek jest jednym z wyróżników silnej gospodarki narodowej. Polska potrzebuje firm, o których reputacji świadczą sukcesy nie tylko na rynkach krajowych, ale także zagranicznych. Nasz kraj wciąż buduje swoje portfolio silnych marek, które zdobywają międzynarodowe uznanie.

11 maja nagrodę „Promotor Polskiej Gospodarki” odebrało 6 polskich firm:

  • FAKRO Sp. z o.o.

Wicelider na światowym rynku okien dachowych. Swoje okna eksportuje do 50 krajów na całym świecie.

  • SELENA SA

Jeden z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Firma posiada 25 lat doświadczenia na rynku chemii budowlanej i jedną z najszerszych ofert produktowych w Polsce i na świecie.

  • URSUS SA

Najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. Numer 1 w Polsce. Z sukcesem podbijaja kolejne zagraniczne rynki.

  • NEWAG SA

Jedna z najstarszych firm kolejowych w Polsce. Jej sukces na rynku opisywany jest mianem spektakularnego i bezprecedensowego.

  • Grupa Maspex

Największa w Polsce i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych.

  • Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Lider rynku farmaceutycznego w Polsce. Największy polski producent leków. Aktywnie działa na rynkach międzynarodowych.

Podczas uroczystości przyznane zostały wyróżnienia „Promotor Polski”. Trafiły one do Wojciecha Kuśpika, Marcina Wyrostka oraz prof. Mariana Zembali – osób, których sukcesy osiągane na polu biznesowym, kulturalnym i naukowym budują wizerunek marki „Polska”. Ponadto w trakcie wydarzenia zaprezentowani zostali finaliści XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska”, którzy odebrali dyplomy potwierdzające uzyskanie nominacji.

 

 

       

 

Zapisz

Zapisz